• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Energji

Mickovski: Tërë dokumentacioni i tenderit do të vendoset në mbikëqyrje të opinionit

Mickovski: Tërë dokumentacioni i tenderit do të vendoset në mbikëqyrje të opinionit

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Udhëheqësia e SHA "Elektranat e Maqedonisë" tërë dokumentacionin e te... më tepër...

 
Rreth 65 për qind e rrymës së shpenzuar në prill ka qenë nga burimet vendore

Rreth 65 për qind e rrymës së shpenzuar në prill ka qenë nga burimet vendore

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Në prill të këtij viti, në Republikën e Maqedonisë, janë shpenzuar 60... më tepër...

Qeveria i imponoi ELEM-it ta anulojë tenderin për pajisje të minierave

Qeveria i imponoi ELEM-it ta anulojë tenderin për pajisje të minierave

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme vendosi t'i... më tepër...

Më 20 qershor ndërprerje të rrjetit distributiv në Resnjë për shkak të intervenimeve të SHA MEPSO

Më 20 qershor ndërprerje të rrjetit distributiv në Resnjë për shkak të intervenimeve të SHA MEPSO

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Për shkak të aktiviteteve operative nga ana e SHA MEPSO në TS Resnjë ... më tepër...

ELEM do të publikojë tenderë për furnizimin e pajisjeve për xehetari dhe për ngrohtoren në Manastir

ELEM do të publikojë tenderë për furnizimin e pajisjeve për xehetari dhe për ngrohtoren në Manastir

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - SHA ELEM do t'i publikojë thirrjet publike për furnizimin e pajisjeve... më tepër...

Benzina lirohet për 1,5, ndërsa diseli për 2,5 denarë

Benzina lirohet për 1,5, ndërsa diseli për 2,5 denarë

Shkup, 12 qershor 2017 (MIA) - Benzinat prej sonte në mesnatë lirohen për 1,5 denarë, ndërsa çmimi i... më tepër...

Panair për punësim në Tetovë

Panair për punësim në Tetovë

Shkup, 8 qershor 2017 (MIA) - Agjencia për Punësim e Republikës së Maqedonisë sot do të organizojë P... më tepër...

Konferencë ndërkombëtare "Gratë në energjetikë"

Konferencë ndërkombëtare "Gratë në energjetikë"

Shkup, 5 qershor 2017 (MIA) - Ngritje e ndërgjegjes për rëndësinë e balancës gjinore në sektorin e e... më tepër...

Konferencë "Gratë në energjetikë"

Konferencë "Gratë në energjetikë"

Shkup, 5 qershor 2017 (MIA) - Në organizim të Asociacionit të shoqatave të inxhinierëve-institutit t... më tepër...

Benzina shtrenjtohen për një denar, dizeli për 1,5 denarë

Benzina shtrenjtohen për një denar, dizeli për 1,5 denarë

Shkup, 29 maj 2017 (MIA) - Benzina prej sonte në mesnatë shtrenjtohet për një denar, ndërsa dizeli d... më tepër...

Revitalizohet rrjeti distribuues i ngrohjes termike, ndryshime në komunikacion tek Vero Xhambo

Revitalizohet rrjeti distribuues i ngrohjes termike, ndryshime në komunikacion tek Vero Xhambo

Shkup, 25 maj 2017 (MIA) - Ballkan enerxhi grup nesër vazhdon me revitalizimin e përçuesit të energj... më tepër...

Lirohen benzinat për 3 denarë, ndërsa dizeli për 2 denarë

Lirohen benzinat për 3 denarë, ndërsa dizeli për 2 denarë

Shkup, 15 maj 2017 (MIA) - Benzinat pej sonte në mesnatë lirohen për tre denarë, ndërsa çmimi i karb... më tepër...

EVN Maqedoni e hapi Qendrën e parë Ekspozuese për energji elektrike në Maqedoni

EVN Maqedoni e hapi Qendrën e parë Ekspozuese për energji elektrike në Maqedoni

Shkup, 10 maj 2017 (MIA) - Maqedonia fitoi Qendër Ekspozuese për energji elektrike, e para e llojit ... më tepër...

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Shuto Orizares dhe Sarajit

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Shuto Orizares dhe Sarajit

Shkup, 8 maj 2017 (MIA) - Pa furnizim me energji elektrike për shkak të intervenimeve teknike nesër ... më tepër...

Derivatet lirohen për 1,5 denarë

Derivatet lirohen për 1,5 denarë

Shkup, 2 maj 2017 (MIA) - Derivatet e benzinës dhe naftës prej sonte në mesnatë lirohen për 1,5 dena... më tepër...

Pjesë të Shkupit të enjten pa energji elektrike, pa ujë një pjesë e Qendrës

Pjesë të Shkupit të enjten pa energji elektrike, pa ujë një pjesë e Qendrës

Shkup, 26 prill 2017 (MIA) - Pa furnizim me energji elektrike nesër do të mbeten një pjesë e konsuma... më tepër...

Në shkurt 82,8 për qind e energjisë elektrike të konsumuar ka qenë nga prodhimi vendor

Në shkurt 82,8 për qind e energjisë elektrike të konsumuar ka qenë nga prodhimi vendor

Shkup, 25 prill 2017 (MIA) - Në Maqedoni në shkurt të këtij viti janë shpenzuar 715.195 МWh energji ... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...