• A-
  • A
  • A+
E enjte, 29 Qershor 2017, 

Bujqësi

Fillon pagesa e subvencioneve për duhanin

Fillon pagesa e subvencioneve për duhanin

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Fillon pagesa e subvencioneve për duhanin. Në Ministrinë e Financave ... më tepër...

 
AUV me rekomandime gjatë konsumimit të ushqimit në periudhën e verës

AUV me rekomandime gjatë konsumimit të ushqimit në periudhën e verës

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Agjencia për ushqim dhe veterinari sot ka dhënë rekomandim për konsum... më tepër...

Moti i ngrohtë i mirëseradhur për kulturat pranverore

Moti i ngrohtë i mirëseradhur për kulturat pranverore

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Moti i ngrohtë do të mundësojë kushte më të volitshme për zhvillim, p... më tepër...

Nikollovski është takuar me ambasadorin slloven Jazbec

Nikollovski është takuar me ambasadorin slloven Jazbec

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Të intesifikohet bashkëpunimi mes Maqedonisë dhe Sllovenisë dakorduan... më tepër...

Nikollovski: Nga e marta pritet të vazhdojë pagesa e subvencioneve

Nikollovski: Nga e marta pritet të vazhdojë pagesa e subvencioneve

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Të martën javën e ardhshme pritet të vazhdojë pagesa e subvencioneve ... më tepër...

Deri më 21 korrik prolongohet afati për dorëzimin e kërkesave për mjetet IPARD

Deri më 21 korrik prolongohet afati për dorëzimin e kërkesave për mjetet IPARD

Shkup, 25 qershor 2017 (MIA) - Agjencia për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillimin rural i ... më tepër...

Nikollovski u takua me përfaqësues të bankës gjermane KfW

Nikollovski u takua me përfaqësues të bankës gjermane KfW

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Ljupço Nik... më tepër...

Takim i ministrit Nikolloski me përfaqësuesit e Delegacionit të BE-së

Takim i ministrit Nikolloski me përfaqësuesit e Delegacionit të BE-së

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Ministri Lupço Nikolloski në takimin e sotëm me përfaqësuesit nga Del... më tepër...

Subvencione shtesë për zgjidhjen e problemit me pjeshkat

Subvencione shtesë për zgjidhjen e problemit me pjeshkat

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Subvencion shtesë prej gjashtë denarëve për kilogram pjeshkë do të bl... më tepër...

Prej sot deri më 30 qershor paraqitje e dëmeve nga moti i ligë

Prej sot deri më 30 qershor paraqitje e dëmeve nga moti i ligë

Shkup, 19 qershor 2017 (MIA) - Bujqit prej sot deri më 30 qershor mund të parashtrojnë kërkesa për v... më tepër...

MBPEU: Do të ndërmerren masa për blerje dhe shpërndarje pa pengesa të prodhimeve bujqësore

MBPEU: Do të ndërmerren masa për blerje dhe shpërndarje pa pengesa të prodhimeve bujqësore

Shkup, 19 qershor 2017 (MIA) - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave sot kumtoi... më tepër...

Mullisët në takim në MBPEU për çmimin blerës të grurit

Mullisët në takim në MBPEU për çmimin blerës të grurit

Shkup, 17 qershor 2017 (MIA) - Përfaqësues të blerësve të grurit sot në Ministrinë e Bujqësisë reali... më tepër...

Takim për blerjen e grurit në Ministrinë e Bujqësisë

Takim për blerjen e grurit në Ministrinë e Bujqësisë

Shkup, 17 qershor 2017 (MIA) - Takim për përgatitje për blerjen e grurit nga rekolta vjetore do të m... më tepër...

Nikollovski dhe Zhbogar në takim dakorduan bashkëpunim për zhvillimin e bujqësisë

Nikollovski dhe Zhbogar në takim dakorduan bashkëpunim për zhvillimin e bujqësisë

Shkup, 12 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Niko... më tepër...

Festival i ushqimit organik

Festival i ushqimit organik

Shkup, 10 qershor 2017 (MIA) - "T'i fitojmë shprehitë e këqija shtazore -ndërtojmë një të ardhme të ... më tepër...

Nikollovski: Prej sot dialog intensiv me bujqit

Nikollovski: Prej sot dialog intensiv me bujqit

Shkup, 9 qershor 2017 (MIA) - Prej sot hapim dialog intensiv me bujqit. Dëshirojmë t'i dëgjojmë prop... më tepër...

Takim i ministrit Nikollovski me disa shoqata bujqësore

Takim i ministrit Nikollovski me disa shoqata bujqësore

Shkup, 9 qershor 2017 (MIA) - Në Ministrinë e Bujqësisë sot do të mbahet takim me përfaqësues të dis... më tepër...

Mozaik

Moderatorja alivanoset gjatë transmetimit live (video)

Një moderatores të televizionit pakistanez "92 Nju...

Në Çeki konkurs me bikini për stazh falas

Një central bërthamor në Republikën Çeke ka organi...

Në vend të kameramanit, CNN dërgoi në Shtëpinë e Bardhë artist (video)

Administrata e presidentit amerikan, Donald Tramp ...

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...