• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Telekomunikime

Komunikacioni nëpër rrugë të lagështa, në viset më të larta borë

Komunikacioni nëpër rrugë të lagështa, në viset më të larta borë

Shkup, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugë po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa, ndërsa ... më tepër...

 
Mjegull në Strazhë dhe Pletvar, devijim në rrugën Dellçevë - M. Kamenicë

Mjegull në Strazhë dhe Pletvar, devijim në rrugën Dellçevë - M. Kamenicë

Shkup, 3 dhjetor 2017 (MIA) - Dukshmëri të zvogëluar për shkak të mjegullës prej 30 deri 50 metra më... më tepër...

Trafiku po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

Trafiku po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

Shkup, 15 nëntor 2017 (MIA) - Trafiku nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa,... më tepër...

Klubi diplomatik: Aeroporti i Shkupit të riemërohet në "Kiro Gligorov"

Klubi diplomatik: Aeroporti i Shkupit të riemërohet në "Kiro Gligorov"

Shkup, 10 nëntor 2017 (MIA) - Klubi diplomatik - Shkup jep mbështetje që Aeroporti ndërkombëtar i Sh... më tepër...

Vajgëll në Shkup në takime me Xhaferin dhe koordinatorët e partive

Vajgëll në Shkup në takime me Xhaferin dhe koordinatorët e partive

Shkup, 9 nëntor 2017 (MIA) - Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian Ivo Vajgëll sot është... më tepër...

Vajgëll në Shkup në takime me Xhaferin dhe koordinatorët e partive (PLT)

Vajgëll në Shkup në takime me Xhaferin dhe koordinatorët e partive (PLT)

Shkup, 9 nëntor 2017 (MIA) - Raportuesi për Maqedoninë në Parlamentin Evropian Ivo Vajgëll sot është... më tepër...

Ndërpritet qarkullimi rrugor në aksin rrugor Dibër-Mavrovë për shkak të aksidentit

Ndërpritet qarkullimi rrugor në aksin rrugor Dibër-Mavrovë për shkak të aksidentit

Shkup, 8 nëntor 2017 (MIA) - Qarkullimi në aksin rrugor Dibër-Mavrovë është në ndërprerje prej orës ... më tepër...

Katër të lënduar dhe dëm prej 160.000 denarëve bilanci idy aksidenteve në rrethinën e Tetovës

Katër të lënduar dhe dëm prej 160.000 denarëve bilanci idy aksidenteve në rrethinën e Tetovës

Tetovë, 31 tetor 2017 (MIA) - Katër të lënduar dhe gjithsej dëm material prej rreth 160 mijë denarëv... më tepër...

Mbi 3.600 nxënës të klasës së parë morën jelekë fluoreshente

Mbi 3.600 nxënës të klasës së parë morën jelekë fluoreshente

Shkup, 25 tetor 2017 (MIA) - Mbi 3.600 nxënës të klasës së parë kanë marrë jelekë fluoreshente për l... më tepër...

Në ndërprerje qarkullimi për automjetet transportuese në vendkalimin kufitar Dellçevë

Në ndërprerje qarkullimi për automjetet transportuese në vendkalimin kufitar Dellçevë

Shkup, 24 tetor 2017 (MIA) - Lidha Auto Moto e Maqedonisë në mëngjesin e sotëm kumtoi se në vendkali... më tepër...

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident në rrugën Manastir - Prilep

Një i vdekur dhe një i lënduar në një aksident në rrugën Manastir - Prilep

Manastir, 23 tetor 2017 (MIA) - Banorja 18-të vjeçare e Manastirit K.J e humbi jetën, ndërsa bashkud... më tepër...

Aksident në magjistralen Prilep-Manastir, komunikacioni i riorientuar nëpër rrugën e vjetër

Aksident në magjistralen Prilep-Manastir, komunikacioni i riorientuar nëpër rrugën e vjetër

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugën magjistrale Prilep-Manastir pranë fshatit Topol... më tepër...

Në Deve Bair pritet më shumë se një orë për hyrje në Bullgari

Në Deve Bair pritet më shumë se një orë për hyrje në Bullgari

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Në vendkalimin kufitar Deve Bair në kufirin Maqedoni-Bullgari për shkak... më tepër...

Sfida dhe reforma para postave të Maqedonisë dhe Kroacisë

Sfida dhe reforma para postave të Maqedonisë dhe Kroacisë

Shkup, 17 tetor 2017 (MIA) - Një delegacioni nga Posta e Kroacisë, i udhëhequr nga drejtori i përgji... më tepër...

Lëndohen dy persona në gjithsej gjashtë aksidente rrugore dje në Shkup

Lëndohen dy persona në gjithsej gjashtë aksidente rrugore dje në Shkup

Shkup, 28 shtator 2017 (MIA) - Dy persona janë lënduar më rëndë në dy nga gjithsej gjashtë aksidente... më tepër...

Dy viktima në rrugët e Maqedonisë lindore

Dy viktima në rrugët e Maqedonisë lindore

Shtip, 26 shtator 2017 (MIA) - Dy persona sot e humbën jetën në rrugët në Maqedoninë lindore në dy f... më tepër...

Ndryshim i përkohshëm i qarkullimit në aksin Kërçovë - Ohër

Ndryshim i përkohshëm i qarkullimit në aksin Kërçovë - Ohër

Shkup, 20 shtator 2017 (MIA) - Ndryshim i përkohshëm i qarkullimit nga mëngjesi vendoset në rrugën m... më tepër...

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...