• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Biznes

Për materiale ndërtimore dhe derivate vitin e kaluar janë shpenzuar 12,9 miliardë denarë

Për materiale ndërtimore dhe derivate vitin e kaluar janë shpenzuar 12,9 miliardë denarë

Shkup, 24 qershor 2017 (MIA) - Subjektet afariste të cilat merren me veprimtari ndërtimore vitin e k... më tepër...

 
Ministri Sugareski u takua me Shoqatën e ndërtimtarisë dhe materialeve ndërtimore

Ministri Sugareski u takua me Shoqatën e ndërtimtarisë dhe materialeve ndërtimore

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Që të miratohen ligje për ndërtim dhe për planifikim hapësinor dhe ur... më tepër...

Neto rroga në prill 22.672 denarë

Neto rroga në prill 22.672 denarë

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Neto rroga në prill të këtij viti shënoi rritje prej 1,4 për qind dhe... më tepër...

Ministri Bekteshi takoi një delegacion biznesmenësh nga Libani

Ministri Bekteshi takoi një delegacion biznesmenësh nga Libani

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot priti një delegacion afar... më tepër...

GGA pranë OEMVP-së: Shkëmbim përvojash me gratë afariste nga Kosova

GGA pranë OEMVP-së: Shkëmbim përvojash me gratë afariste nga Kosova

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Grupacioni i Grave afariste pranë Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri -... më tepër...

Fluturim i parë çarter nga Katovice në Aeroportin e Ohrit

Fluturim i parë çarter nga Katovice në Aeroportin e Ohrit

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Në Aeroportin e Ohrit "Shën Apostol Pali", sot do të mbërrijë fluturi... më tepër...

Biznesmenët nga Maqedonia dhe Greqia kërkojnë linjë ajrore Shkup - Athinë

Biznesmenët nga Maqedonia dhe Greqia kërkojnë linjë ajrore Shkup - Athinë

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Vendosje e linjës së drejtpërdrejtë ajrore Shkup - Athinë, për intens... më tepër...

Ditë e parë e hapur e GS1 Maqedoni në Shkup

Ditë e parë e hapur e GS1 Maqedoni në Shkup

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Dita e parë e hapur e GS1 Maqedoni në temë "A jeni të gatshëm për epo... më tepër...

Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 58.022 shfrytëzues të asistencës sociale

Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 58.022 shfrytëzues të asistencës sociale

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Në Maqedoni vitin e kaluar ka pasur 15.473 minoren dhe 42.49 shfrytëz... më tepër...

Gratë e biznesit: Pushimi i vazhduar i lehonisë mund të ketë ndikim negativ në involvimin e grave në tregun epunës

Gratë e biznesit: Pushimi i vazhduar i lehonisë mund të ketë ndikim negativ në involvimin e grave në tregun epunës

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Shoqata e grave të biznesit vlerëson se nisma për rritjen e pushimit ... më tepër...

Ministri Bekteshi apelon që kompanitë të konkurrojnë për subvencione për zbatimin e standardit Hallall

Ministri Bekteshi apelon që kompanitë të konkurrojnë për subvencione për zbatimin e standardit Hallall

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi mbrëmë mori pjesë në ceremoni... më tepër...

Mbështetje për punësimin e të rinjve, të papunëve dhe grave

Mbështetje për punësimin e të rinjve, të papunëve dhe grave

Shkup, 16 qershor 2017 (MIA) - Konferencë përfundimtare për projektin "Mbështetje për punësimin e të... më tepër...

Kina do të vazhdojë t'i inkurajojë kompanitë që të investojnë në Maqedoni

Kina do të vazhdojë t'i inkurajojë kompanitë që të investojnë në Maqedoni

Pekin/Shangaj, 16 qershor 2017 (MIA) - Qeveria kineze nuk do ta ndryshojë politikën ndaj Maqedonisë.... më tepër...

Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para tur operatorëve britanikë

Potenciali turistik i Maqedonisë prezentohet para tur operatorëve britanikë

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Tur operatorë dhe agjenci turistike nga Britania u njoftuan me kapaci... më tepër...

Hapet fabrika e kompanisë amerikane "Adient" në ZZHTI Strumicë

Hapet fabrika e kompanisë amerikane "Adient" në ZZHTI Strumicë

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Në ZZHTI Strumicë sot u lëshua zyrtarisht në përdorim fabrika për pro... më tepër...

Ministri Bekteshi u takua me ambasadorin e Hungarisë  në vend, Laslo Duks

Ministri Bekteshi u takua me ambasadorin e Hungarisë në vend, Laslo Duks

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim pune me amb... më tepër...

Mbi 70.000 persona kanë kërkuar punë në panairet për punësim

Mbi 70.000 persona kanë kërkuar punë në panairet për punësim

Shkup, 15 qershor 2017 (MIA) - Shtatëdhjetë mijë persona të papunë kanë dorëzuar biografi në dy karv... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...