• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 18 Nëntor 2017, 

Sport

Guardiola dhe Sane më të mirët për në tetor në Premier Ligë

Guardiola dhe Sane më të mirët për në tetor në Premier Ligë

Mançester, 17 nëntor 2017 (MIA) - Menaxheri i Mançester Sitit, Pep Guardiola dhe futbollisti i këtij... më tepër...

 
Peruja pjesëmarrësja e fundit në KB 2018 (video)

Peruja pjesëmarrësja e fundit në KB 2018 (video)

Limë, 16 nëntor 2017 (MIA) - Me golat e Xheferson Farfan dhe Kristian Ramos reprezentacioni i Perusë... më tepër...

Danimarka skuadra e fundit evropiane që u klasifikua në Kampionatin Botëror (video)

Danimarka skuadra e fundit evropiane që u klasifikua në Kampionatin Botëror (video)

Dublin, 15 nëntor 2017 (MIA) - Danimarka fitoi ndaj Republikës së Irlandës me rezultat të bindshëm 5... më tepër...

Suedia përmes Italisë drejt Mundialit në Rusi

Suedia përmes Italisë drejt Mundialit në Rusi

Milano, 14 nëntor 2017 (MIA) - Reprezentacioni i Suedisë do të marrë pjesë në Kampionatin botëror të... më tepër...

Shqipëria fitoi Turqinë në ndeshje miqësore në Antali

Shqipëria fitoi Turqinë në ndeshje miqësore në Antali

Antali, 13 nëntor 2017 (MIA) - Kombëtarja shqiptare e fudbollit sot zhvilloi ndeshje miqësore me Tur... më tepër...

Kroacia u mbrojt në Athinë, siguron pjesëmarrjen në Botëror

Kroacia u mbrojt në Athinë, siguron pjesëmarrjen në Botëror

Athinë, 13 nëntor 2017 (MIA) - Reprezentacioni i Kroacisë siguroi pjesëmarrje në Kampionatin botëror... më tepër...

Zola kthehet në Çelsi

Zola kthehet në Çelsi

Londër, 12 nëntor 2017 (MIA) - Legjenda e futbollit italian Xhanfranko Zola do të kthehet në Çelsi s... më tepër...

Maqedonia nikoqire e Norvegjisë

Maqedonia nikoqire e Norvegjisë

Shkup, 11 nëntor 2017 (MIA) - Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll e pret Norvegjinë sonte në Are... më tepër...

Ixhe në Itali e testoi automobilin e ri "Hyundai i30 N TCR"

Ixhe në Itali e testoi automobilin e ri "Hyundai i30 N TCR"

Shkup, 11 nëntor 2017 (MIA) - Automobilisti maqedonas Igor Stefanovski Ixhe kishte mundësi ekskluziv... më tepër...

Zvicra me avantazh minimal para ndeshjes kthyese në barazhin për Botërorin "Rusi 2018"

Zvicra me avantazh minimal para ndeshjes kthyese në barazhin për Botërorin "Rusi 2018"

Belfast, 10 nëntor 2017 (MIA) - Kombëtarja e Zvicrës ka fituar me rezultat minimal 1:0 ndeshjen e pa... më tepër...

Kroacia e fitoi Greqinë në ndeshjen e parë për barazhin për botëror

Kroacia e fitoi Greqinë në ndeshjen e parë për barazhin për botëror

Zagreb, 10 nëntor 2017 (MIA) - Kombëtarja e Kroacisë e ka mposhtur atë të Greqisë me rezultat bindës... më tepër...

Bonuçi: Botërori pa ne nuk është opsion

Bonuçi: Botërori pa ne nuk është opsion

Romë, 9 nëntor 2017 (MIA) - Njëri prej mbrojtësve më të mirë të futbollit italian, Leonardo Bonuçi d... më tepër...

Mundësi Frrokaj jashtë rrezikut për jetë

Mundësi Frrokaj jashtë rrezikut për jetë

Tiranë, 9 nëntor 2017 (MIA) - Situata shëndetësore e mundësit të ekipit kombëtar të Shqipërisë U17 n... më tepër...

Mundësi shqiptar shqiptar thyen boshtin kurrizor në duel

Mundësi shqiptar shqiptar thyen boshtin kurrizor në duel

Tiranë, 8 nëntor 2017 (MIA) - Kampionati i Ballkanik i të rinjve U17 në mundje, që po zhvillohej në ... më tepër...

Caktohen grupet për Mastersin përfundimtar në Londër

Caktohen grupet për Mastersin përfundimtar në Londër

Londër, 8 nëntor 2017 (MIA) - Në Londër nesër do të fillojë ATP Masters turniri, me të cilin praktik... më tepër...

FIFA e dënoi Serbinë me 180.000 euro për shkak të sjelljes së huliganëve serbë

FIFA e dënoi Serbinë me 180.000 euro për shkak të sjelljes së huliganëve serbë

Cyrih, 7 nëntor 2017 (MIA) - Komisioni disiplinor i Asociacionit botëror të fudbollit (FIFA) i shqip... më tepër...

Moyes zyrtarisht menaxher i ri i West Ham United

Moyes zyrtarisht menaxher i ri i West Ham United

Londër, 7 nëntor 2017 (MIA) - West Ham United sot e emëroi David Moyes për menaxher të ri, i cili vj... më tepër...