• A-
  • A
  • A+
E enjte, 21 Shtator 2017, 

Sport

Madridi nikoqir i finales së Ligës së kampionëve në vitin 2019

Madridi nikoqir i finales së Ligës së kampionëve në vitin 2019

Nion, 20 shtator 2017 (MIA) - Stadiumi i ri i Altetiko Madridit, "Vanda Metropolitano" është zgjedhu... më tepër...

 
Kelmendi fillon rehabilitimin në Slloveni (Koha ditore)

Kelmendi fillon rehabilitimin në Slloveni (Koha ditore)

Prishtinë, 20 shtator 2017 (MIA) - Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se Kampionia Olimpike në xhudo, ... më tepër...

Me katër gola Mesi e ka udhëhequr Barcelonën deri në fitoren e pestë maksimale

Me katër gola Mesi e ka udhëhequr Barcelonën deri në fitoren e pestë maksimale

Barcelonë, 20 shtator 2017 (MIA) - Barcelona e shënoi edhe fitoren e pestë me radhë në po aq ndeshje... më tepër...

Atletico Madrid me ofertë të jashtëzakonshme për Costën në janar

Atletico Madrid me ofertë të jashtëzakonshme për Costën në janar

Londër, 19 shtator 2017 (MIA) - Atletico Madridi do të bëjë ofertë prej 65 milionë euro për ta sjell... më tepër...

Pranon fajin, Rooney dënohet me dy vjet heqje të patentës dhe me 100 orë punë për shërbimet sociale

Pranon fajin, Rooney dënohet me dy vjet heqje të patentës dhe me 100 orë punë për shërbimet sociale

Londër, 18 shtator 2017 (MIA) - Sulmuesi i Evertonit, Wayne Rooney, është dënuar sot nga gjykata e "... më tepër...

Sllovenia kampion i ri në basketboll

Sllovenia kampion i ri në basketboll

Stamboll, 18 shtator 2017 (MIA) - Reprezentacioni slloven në basketboll për herë të parë në historin... më tepër...

Slloveni-Serbi finalja e Kampionatit Evropian të basketbollit për meshkuj

Slloveni-Serbi finalja e Kampionatit Evropian të basketbollit për meshkuj

Stamboll, 17 shtator 2017 (MIA) - Finalja e Kampionatit Evropian të basketbollit për meshkuj (Euroba... më tepër...

Ndeshja Maqedoni - Lihtenshtajn do të zhvillohet në Strumicë

Ndeshja Maqedoni - Lihtenshtajn do të zhvillohet në Strumicë

Shkup, 17 shtator 2017 (MIA) - Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll do të zhvillojë edhe një përbal... më tepër...

Sport – F1: Verstappen (Red Bull), më i shpejti në provat e treta të lira në Singapor

Sport – F1: Verstappen (Red Bull), më i shpejti në provat e treta të lira në Singapor

Shkup, 16 shtator 2017 (MIA) - Ka qenë Max Verstappen ai që ka realizuar kohën më të shpejtë në prov... më tepër...

Slloveni-Serbi finalja e Kampionatit Evropian të basketbollit për meshkuj

Slloveni-Serbi finalja e Kampionatit Evropian të basketbollit për meshkuj

Stamboll, 16 shtator 2017 (MIA) - Do të jetë përballja Slloveni-Serbi, të dielën, finalja e Kampiona... më tepër...

Atletiko Madridi shpërngulet në stadiumin e ri

Atletiko Madridi shpërngulet në stadiumin e ri

Madrid, 15 shtator 2017 (MIA) - Atletiko Madridi të shtunën do ta hapë stadiumin e ri dhe do të shpë... më tepër...

Liga e Evropës: Zeniti i fortë për Vardarin

Liga e Evropës: Zeniti i fortë për Vardarin

Shkup, 15 shtator 2017 (MIA) - Ekipi i Vardarit pësoi humbje të bindshme nga Zenit me 5:0 në ndeshje... më tepër...

Maqedonia 32 pozicione më lart në rang listën e FIFA-s

Maqedonia 32 pozicione më lart në rang listën e FIFA-s

Nion, 14 shtator 2017 (MIA) - Kombëtarja e futbollit të Maqedonisë ka bërë kërcim prej 32 vendeve në... më tepër...

Reali me triumf e filloi mbrojtjen e trofeut në LK

Reali me triumf e filloi mbrojtjen e trofeut në LK

Madrid, 14 shtator 2017 (MIA) - Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid me fitore bindëse ndaj APOEL ... më tepër...

Parisi do të jetë nikoqir i Lojërave olimpike në vitin 2024

Parisi do të jetë nikoqir i Lojërave olimpike në vitin 2024

Paris, 13 shtator 2017 (MIA) - Parisi zyrtarisht është emëruar nikoqir ni Lojërave olimpike në vitin... më tepër...

Biletat për Botërorin në Rusi prej 87 deri në 917 euro

Biletat për Botërorin në Rusi prej 87 deri në 917 euro

Cyrih, 13 shtator 2017 (MIA) - Asociacioni botëror i futbollit (FIFA) sot në mesditë përmes ueb faqe... më tepër...

Parandalohet sulm mbi futbollistin Mbape në Glasgou

Parandalohet sulm mbi futbollistin Mbape në Glasgou

Glasgou, 13 shtator 2017 (MIA) - Futbollisti i Pari Sen Zhermen, Kilian Mbape u gjend në cak të një ... më tepër...