• A-
  • A
  • A+
E premte, 18 Gusht 2017, 

Tiker

Shtëpia e ish-eprorit të UÇK-së dhe ish-anëtarit të SHIK-ut, Naim Miftari, cak i një mjeti shpërthyes

Shtëpia e ish-eprorit të UÇK-së dhe ish-anëtarit të SHIK-ut, Naim Miftari, cak i një mjeti shpërthyes

Prishtinë, 18 gusht 2-17 (MIA) - Shtëpia e ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-anë... më tepër...

 
Një burrë i armatosur me thikë sulmoi disa persona në Finlandë

Një burrë i armatosur me thikë sulmoi disa persona në Finlandë

Helsinki, 18 gusht 2017 (MIA) - Një burrë i armatosur me thikë u shkaktoi plagë disa kalimtarëve në ... më tepër...

Pacolli: Jemi duke keqpërdorur durimin e qytetarëve

Pacolli: Jemi duke keqpërdorur durimin e qytetarëve

Prishtinë, 18 gusht 2017 (MIA) - Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli sot tha s... më tepër...

Xhaferi iu përgjigj Zaevit: Propozimi për pyetje të deputetëve pas zgjedhjeve lokale

Xhaferi iu përgjigj Zaevit: Propozimi për pyetje të deputetëve pas zgjedhjeve lokale

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Pas përfundimit të zgjedhjeve lokale do të realizohet ideja për vendosj... më tepër...

Një sulmues i panjohur theri me thikë disa persona në qytetin finlandez Turku

Një sulmues i panjohur theri me thikë disa persona në qytetin finlandez Turku

Helsinki, 18 korrik 2017 (MIA) - Disa persona janë shpuar me thikë sot në qytetin finlandez Turku, k... më tepër...

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Shkup, 18 gusht 2917 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot qëndroi për vizitë pu... më tepër...

Takim i Këshillit për reforma në sektorin gjyqësor

Takim i Këshillit për reforma në sektorin gjyqësor

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Draft-strategjia  për reforma në sektorin gjyqësor sot u prezantua në t... më tepër...

Puçdemon: Katalonja do të vazhdojë përmes rrugës së pavarësisë

Puçdemon: Katalonja do të vazhdojë përmes rrugës së pavarësisë

Madrid, 18 gusht 2017 (MIA) - Kryetari i Qeverisë katalonjase, Karles Puçdemon sot deklaroi se sulme... më tepër...

Arrestohet personi i katërt për shkak të sulmeve në Spanjë

Arrestohet personi i katërt për shkak të sulmeve në Spanjë

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Policia katalonase sot kumtoi se ka arrestuar edhe një person lidhu... më tepër...

Taravari: Pa kartonë të kaltër në kontroll dhe në barnatore, KSHE edhe më tej do të vlejnë

Taravari: Pa kartonë të kaltër në kontroll dhe në barnatore, KSHE edhe më tej do të vlejnë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Pacientëve prej sot nuk do t'u nevojitet karton i kaltër për kontroll o... më tepër...

Edogan me thirrje deri te turqit në Gjermani që të mos votojnë për tre partitë kryesore

Edogan me thirrje deri te turqit në Gjermani që të mos votojnë për tre partitë kryesore

Stamboll, 18 gusht 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan u bëri thirrje turqve të cilët j... më tepër...

Boshnjakovski: Të martën do të fillojë procedura për zgjedhje të prokurorit të ri publik

Boshnjakovski: Të martën do të fillojë procedura për zgjedhje të prokurorit të ri publik

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e ardhshme të rregullt  t... më tepër...

Banorë të Porojit e kanë bllokuar rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorë të Porojit e kanë bllokuar rrugën Tetovë-Jazhincë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Komunikacioni në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë nga ora 14 pasdite ësh... më tepër...

MOST: Kryesuesi dhe deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë keqpërdorur seancën konstituive

MOST: Kryesuesi dhe deputetët e VMRO-DPMNE-së e kanë keqpërdorur seancën konstituive

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Keqpërdorime nga deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe nga kryesuesi me seancën... më tepër...

Ministria e Kulturës do ta hetojë harxhimin nga kartelat zyrtare

Ministria e Kulturës do ta hetojë harxhimin nga kartelat zyrtare

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Sektori për revizion të brendshëm pranë Ministrisë së Kulturës në mënyr... më tepër...

Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet në Katalonjë u rrit në 14 persona

Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet në Katalonjë u rrit në 14 persona

Madrid, 18 gusht (MIA) - Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet terroriste me makina në rajonin auton... më tepër...

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat e qytetit "Butel" me rastin e Ditës së ARM-së

Një delegacion qeveritar vendosi lule në varrezat e qytetit "Butel" me rastin e Ditës së ARM-së

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Një delegacion qeveritar sot në varrezat e qytetit "Butel" vendosi lule... më tepër...

Mozaik

Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën

Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolest...

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...