• A-
  • A
  • A+
E hënë, 20 Shkurt 2017, 

Sport

Jasir Asani në huazim tek Shkupi

Jasir Asani në huazim tek Shkupi

Shkup, 26 janar 2017 (MIA) - Skuadra e Shkupit ka vazhduar të jetë aktive në afatin kalimtar të jana... më tepër...

 
Agjencia për  rini dhe sport i ndau 110 mijë euro Federatës së hendbollit të Maqedonisë

Agjencia për rini dhe sport i ndau 110 mijë euro Federatës së hendbollit të Maqedonisë

Shkup, 5 janar 2017 (MIA) - Agjencia për rini dhe sport do t'i ndajë gjashtë milionë e gjashtë qind ... më tepër...

Besir Demiri zyrtarisht anëtar i ri i Vardarit

Besir Demiri zyrtarisht anëtar i ri i Vardarit

Shkup, 24 dhjetor 2016 (MIA) - Futbollisti 22-vjeçar Besir Demiri, i cili deri më tani luante për ek... më tepër...

Drejtori i ARS-së u takua me organizatorët e ultra maratonës "Toshe Proeski"

Drejtori i ARS-së u takua me organizatorët e ultra maratonës "Toshe Proeski"

Shkup, 25 nëntor 2016 (MIA) -  Drejtori i Agjencisë të Rinisë dhe Sportit, Marjan Spaseski sot u tak... më tepër...

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Cyrih, 24 nëntor 2016 (MIA) - Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më... më tepër...

Ibrahimi het-trick ndaj Bregallnicës, FC Shkupi barazon e Renova humb

Ibrahimi het-trick ndaj Bregallnicës, FC Shkupi barazon e Renova humb

Tetovë, 16 nëntor 2016 (MIA) - Skuadra e Shkëndijës sot ka arritur fitore të thellë në ndeshjen kamp... më tepër...

Turneu ndërkombëtar në boks "Gongu i Artë 2016"

Turneu ndërkombëtar në boks "Gongu i Artë 2016"

Shkup, 11 nëntor 2016 (MIA) - Sot dhe nesër në sallën e vogël të QS "Boris Trajkovski" do të mbahet ... më tepër...

Shkëndija dënohet me 1 ndeshje pa tifozë

Shkëndija dënohet me 1 ndeshje pa tifozë

Shkup, 10 nëntor 2016 (MIA) - Komisioni i Disiplinës në Federatën Maqedonase të futbollit dënon Shkë... më tepër...

Arena "Filipi II" ribrendohet në Telekom Arena

Arena "Filipi II" ribrendohet në Telekom Arena

Shkup, 4 nëntor 2016 (MIA) - Arena kombëtare "Filipi II" do të ribrendohet dhe emërohet në "Telekom ... më tepër...

Hasani i zemëruar me "Ballistët" - Nëse unë jam problemi, do të shkoj që sot

Hasani i zemëruar me "Ballistët" - Nëse unë jam problemi, do të shkoj që sot

Tetovë, 28 tetor 2016 (MIA) - Ferhan Hasani, kapiteni i fituesit aktual të Kupës së Maqedonisë, Shke... më tepër...

Shkëndija e shkarkon trajnerin Akrapoviç

Shkëndija e shkarkon trajnerin Akrapoviç

Tetovë, 27 tetor 2016 (MIA) - Trajneri i Shkëndisë Bruno Akrapoviç nuk është më pjesë e klubit, pasi... më tepër...

Drejtori i ARS në Forumin Botëror në Tokio

Drejtori i ARS në Forumin Botëror në Tokio

Tokio, 21 tetor 2016 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për të Rini dhe Sport Marijan Spaseski merr pjesë ... më tepër...

"Shvercerat" frymëzohen nga "Pokemoni" në derbin me Vardarin

"Shvercerat" frymëzohen nga "Pokemoni" në derbin me Vardarin

Shkup, 17 tetor 2016 (MIA) - Tifozët e njohur shqiptarë të Klubit fudbollistik Shkupi, "Shvercerat",... më tepër...

Rabotniçki dhe Maqedonia GjP do ta hapin gjiron e 10 të LPFM-së

Rabotniçki dhe Maqedonia GjP do ta hapin gjiron e 10 të LPFM-së

Shkup, 15 tetor 2016 (MIA) - Me ndeshjen Rabotnicki - Maqedonia GjP sot nga ora 14: 30 do të fillojë... më tepër...

Maqedonia klasifikohet në Kampionatin evropian të futbollit

Maqedonia klasifikohet në Kampionatin evropian të futbollit

Shkup, 12 tetor 2016 (MIA) - Skuadra e të rinjve në futboll siguroi klasifikim në kampionatin evropi... më tepër...

Garë biznesi e kompanive të Maqedonisë „Business Run 2016“

Garë biznesi e kompanive të Maqedonisë „Business Run 2016“

Shkup, 5 tetor 2016 (MIA) - Gara me shtafeta për ekipet e sektorit të biznesit në Maqedoni „Business... më tepër...

Shkëndija më e mirë se Rabotniçki në duelin nga Kupa e Maqedonisë

Shkëndija më e mirë se Rabotniçki në duelin nga Kupa e Maqedonisë

Shkup, 21 shtator 2016 (MIA) - Shkëndija ka mundur 0:2 Rabotniçkin në ndeshjen e parë të 1/8 së Kupë... më tepër...

Mozaik

Vdiq aktori Voren Frost

ktori Voren Frost i njohur për rolet në seritë tel...

Princesha spanjolle Kristina është liruar nga akuza për evazion fiskal

Princesha e Spanjës Cristina, motra 51-vjeçare e M...

Zbulohet sekreti i ruajtur me vite për Merlin Monro

Të papublikuara asnjëherë më parë, këto foto janë ...

Mesazhi emocionuese i Granit Xhakës për Kosovën

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më n...

Dy modelet shqiptare shkëlqejnë në Nju-Jork

Ato janë të vendosura të futen në arenën ndërkombë...