• A-
  • A
  • A+
E hënë, 30 Prill 2017, 

Sport

Në Tetovë mbahet Kampionati shtetëror në futboll për shkollat e mesme

Në Tetovë mbahet Kampionati shtetëror në futboll për shkollat e mesme

Tetovë, 27 prill 2017 (MIA) - Në terrenin sportiv të Agjencisë për Rini dhe Sport në qendrën sportiv... më tepër...

 
Shkëndia më e suksesshme se Vardari në derbin e xhiros

Shkëndia më e suksesshme se Vardari në derbin e xhiros

Shkup, 26 prill 2017 (MIA) - Në derbin e xhiros së luajtur në Tetovë, Shkëndia e fitoi Vardarin me 3... më tepër...

Shkëndija kundër Pelisterit në finalen e Kupës së Futbollit të Maqedonisë

Shkëndija kundër Pelisterit në finalen e Kupës së Futbollit të Maqedonisë

Manastir, 19 prill 2017 (MIA) - Ekipet e Shkëndijës dhe Pelisterit siguruan klasifikim në finalen e ... më tepër...

Ndërpritet ndeshja Shkëndija-Vardar

Ndërpritet ndeshja Shkëndija-Vardar

Tetovë, 19 prill 2017 (MIA) - Kapiteni i Vardarit, Boban Grncarov dhe ai i Shkëndijës, Ferhan Hasani... më tepër...

Spaseski në Konferencë evropiane për dialog strukturor në Maltë

Spaseski në Konferencë evropiane për dialog strukturor në Maltë

Shkup, 24 mars 2017 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për Rini dhe Sport Marjan Spaseski merr pjesë në ta... më tepër...

Spaseski në Berlin në takimin e tretë të Këshillit drejtues të RIKO

Spaseski në Berlin në takimin e tretë të Këshillit drejtues të RIKO

Shkup, 21 mars 2017 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për të rinj dhe sport, Marjan Spaseski dhe përfaqës... më tepër...

Trofeu i UEFA Super kupës sot do të eksponohet para FFM-së

Trofeu i UEFA Super kupës sot do të eksponohet para FFM-së

Shkup, 18 mars 2017 (MIA) - Trofeu i dedikuar për fituesin në UEFA Super kup, finalja e të cilit kët... më tepër...

Fitore e Shkëndijës në ndeshjen e parë të gjysmëfinales nga Kupa e Maqedonisë kundër Vardarit

Fitore e Shkëndijës në ndeshjen e parë të gjysmëfinales nga Kupa e Maqedonisë kundër Vardarit

Shkup, 1 mars 2017 (MIA) - Shkëndija, e cila e mbron trofeun në Kupën e Maqedonisë, sot pasdite në S... më tepër...

Sot luhet derbi i madh, Vardari e pret Shkëndijën

Sot luhet derbi i madh, Vardari e pret Shkëndijën

Shkup, 26 shkurt 2017 (MIA) - Raundi i dytë pranveror nga kampionati vendor i futbollit të Maqedonis... më tepër...

Garë e parë nacionale dhe ndërkombëtare në rrëshqitjen artistike në Maqedoni

Garë e parë nacionale dhe ndërkombëtare në rrëshqitjen artistike në Maqedoni

Shkup, 25 shkurt 2017 (MIA) - Në VIP Patinazhin në QS "Boris Trajkovski" në Shkup sot vazhdon Gara e... më tepër...

Garë e parë nacinale dhe ndërkombëtare në patinazh artistik

Garë e parë nacinale dhe ndërkombëtare në patinazh artistik

Shkup, 24 shkurt 2017 (MIA) - Sot dhe nesër në Shkup do të mbahet Gara e parë nacionale dhe ndërkomb... më tepër...

Jasir Asani në huazim tek Shkupi

Jasir Asani në huazim tek Shkupi

Shkup, 26 janar 2017 (MIA) - Skuadra e Shkupit ka vazhduar të jetë aktive në afatin kalimtar të jana... më tepër...

Agjencia për  rini dhe sport i ndau 110 mijë euro Federatës së hendbollit të Maqedonisë

Agjencia për rini dhe sport i ndau 110 mijë euro Federatës së hendbollit të Maqedonisë

Shkup, 5 janar 2017 (MIA) - Agjencia për rini dhe sport do t'i ndajë gjashtë milionë e gjashtë qind ... më tepër...

Besir Demiri zyrtarisht anëtar i ri i Vardarit

Besir Demiri zyrtarisht anëtar i ri i Vardarit

Shkup, 24 dhjetor 2016 (MIA) - Futbollisti 22-vjeçar Besir Demiri, i cili deri më tani luante për ek... më tepër...

Drejtori i ARS-së u takua me organizatorët e ultra maratonës "Toshe Proeski"

Drejtori i ARS-së u takua me organizatorët e ultra maratonës "Toshe Proeski"

Shkup, 25 nëntor 2016 (MIA) -  Drejtori i Agjencisë të Rinisë dhe Sportit, Marjan Spaseski sot u tak... më tepër...

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Maqedonia dhe Shqipëria humbin pozita në renditjen e FIFA-s

Cyrih, 24 nëntor 2016 (MIA) - Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më... më tepër...

Ibrahimi het-trick ndaj Bregallnicës, FC Shkupi barazon e Renova humb

Ibrahimi het-trick ndaj Bregallnicës, FC Shkupi barazon e Renova humb

Tetovë, 16 nëntor 2016 (MIA) - Skuadra e Shkëndijës sot ka arritur fitore të thellë në ndeshjen kamp... më tepër...

Mozaik

Protezat e dhëmbëve 15 mijë dollarëshe

Në tekstin e këngës së tij ai këndon “është vonë p...

Xhaketa e Johnny Castle shitet për 62.500 dollarë

Një xhaketë lëkure për 62.500 dollarë. Është ajo e...

Pas tri vajzave Gerrardi bëhet me djalë

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard dhe gruaja ...

Ditari i Kennedyt u shit për 718 mijë dollarë

Ditari i ish-presidentit të 35-të të SHBA-ve, John...

Maska prej ari e Darth Vader do të shitet për 1.4 milion dollarë

Një kompani argjendarie në Japoni njoftoi se do të...