• A-
  • A
  • A+
E enjte, 29 Qershor 2017, 

Trafik/transport

Sugareski dhe Lisijan biseduan për autostradat Kërçovë - Ohër dhe Milladinoc - Shtip

Sugareski dhe Lisijan biseduan për autostradat Kërçovë - Ohër dhe Milladinoc - Shtip

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski sot u takua me am... më tepër...

 
Ndërprerje disaorëshe e komunikacionit në aksin Mavrovë - Dibër në Rajçicë

Ndërprerje disaorëshe e komunikacionit në aksin Mavrovë - Dibër në Rajçicë

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Komunikacioni në aksin Mavrovë - Dibër në pjesën nga fshati Rajçicë -... më tepër...

Takim i ministrit Sugareski me drejtoreshën e Drejtorisë së KE-së për Ballkanin Perëndimor

Takim i ministrit Sugareski me drejtoreshën e Drejtorisë së KE-së për Ballkanin Perëndimor

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski sot realizoi taki... më tepër...

Komunikacioni me intensitet mesatar dhe nëpër rrugë të thata

Komunikacioni me intensitet mesatar dhe nëpër rrugë të thata

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) -  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të that... më tepër...

Një autobus i Maqedonisë digjet në Greqi, pasagjerët të sigurt

Një autobus i Maqedonisë digjet në Greqi, pasagjerët të sigurt

Athinë, 25 qershor 2017 (MIA) - Një autobus i një agjencie turistike të Maqedonisë sot pasdite u për... më tepër...

Në vendkalimet kufitare pritje prej rreth 30-të minuta

Në vendkalimet kufitare pritje prej rreth 30-të minuta

Shkup, 25 qershor 2017 (MIA) - Në vendkalimet kufitare sot nuk ka ngecje më të gjata se 30 minuta pë... më tepër...

Kolona të gjata në VK "Bogorodicë", pritet nga disa orë

Kolona të gjata në VK "Bogorodicë", pritet nga disa orë

Gjevgjeli, 24 qershor 2017 (MIA) - Në vendkalimin kufitar "Bogorodica" sot në mëngjes për hyrje në G... më tepër...

KRSKRR: Njëqind ditët më të zeza në komunikacion janë duke ardhur

KRSKRR: Njëqind ditët më të zeza në komunikacion janë duke ardhur

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Njëqind ditët më të zeza në komunikacion janë duke ardhur, apelojnë n... më tepër...

Nesër pasdite ndërpritet komunikacioni në aksin Mavrovë - Dibër

Nesër pasdite ndërpritet komunikacioni në aksin Mavrovë - Dibër

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Komunikacioni në aksin rrugor P1202 Mavrovë-Dibër në aksin nga f. Rej... më tepër...

Sugareski: Një sërë problemesh rreth ndërtimit të autostradës Ohër - Kërçovë

Sugareski: Një sërë problemesh rreth ndërtimit të autostradës Ohër - Kërçovë

Ohër, 22 qershor 2017 (MIA) - Çështja rreth problemeve me ndërtimin e autostradës Ohër - Kërçovë ësh... më tepër...

Aeroplani i parë çarter me turistë nga Polonia arriti në Ohër

Aeroplani i parë çarter me turistë nga Polonia arriti në Ohër

Ohër, 22 qershor 2017 (MIA) - Me çarter fluturimin "Smal planter erlajns" nga Katovice sot në aeropo... më tepër...

Dy persona janë lënduar më rëndë, ndërsa 14 më lehtë në 16 fatkeqësi të komunikacionit

Dy persona janë lënduar më rëndë, ndërsa 14 më lehtë në 16 fatkeqësi të komunikacionit

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Dy persona janë lënduar më lehtë, ndërsa 14 më lehtë në gjithsej 16 f... më tepër...

Rruga Mavrovë-Dibër nesër në ndërprerje disa orë

Rruga Mavrovë-Dibër nesër në ndërprerje disa orë

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Në aksin rrugor R1202 Mavrovë - Dibër në pjesën nga fshati Rajçicë - ... më tepër...

Komunikacioni në aksin rrugor Mavrovë - Dibër nesër disa orë në ndërprerje

Komunikacioni në aksin rrugor Mavrovë - Dibër nesër disa orë në ndërprerje

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Komunikacioni në aksin rrugor R1202 Mavrovë-Dibër, në pjesën te Ura e... më tepër...

Normalizohet qarkullimi në rrugën Rosoman - Prilep

Normalizohet qarkullimi në rrugën Rosoman - Prilep

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Nga ora 10:30 është normalizuar qarkullimi në rrugën rajonale Rosoman... më tepër...

Bujqit e bllokojnë rrugën Rosoman - Prilep

Bujqit e bllokojnë rrugën Rosoman - Prilep

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Rruga rajonale Rosoman - Prilep afër tregut në Rosoman mëngjesin e so... më tepër...

Ndërprerje disaorëshe e rrugës Mavrovë - Dibër afër Rajçicës

Ndërprerje disaorëshe e rrugës Mavrovë - Dibër afër Rajçicës

Shkup, 19 qershor 2017 (MIA) - Ndërmarrja publike "Rrugët e Maqedonisë" kumtoi sot se nga ora 13 der... më tepër...

Mozaik

Moderatorja alivanoset gjatë transmetimit live (video)

Një moderatores të televizionit pakistanez "92 Nju...

Në Çeki konkurs me bikini për stazh falas

Një central bërthamor në Republikën Çeke ka organi...

Në vend të kameramanit, CNN dërgoi në Shtëpinë e Bardhë artist (video)

Administrata e presidentit amerikan, Donald Tramp ...

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...