• A-
  • A
  • A+
E enjte, 29 Qershor 2017, 

Politika e brenoshme

Zëvendëskryeministri Lika priti në takim kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi

Zëvendëskryeministri Lika priti në takim kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatim... më tepër...

 
Zëvendëskryeministri Osmani do të merr pjesë në Komitetin për Stabilizim dhe Asociim në Bruksel

Zëvendëskryeministri Osmani do të merr pjesë në Komitetin për Stabilizim dhe Asociim në Bruksel

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Një delegacion qeveritar, i udhëhequr nga zëvendëskryeministri angazh... më tepër...

Mbledhja e Parë e Komisionit për Çështje Evropiane (PLT)

Mbledhja e Parë e Komisionit për Çështje Evropiane (PLT)

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Komisioni për Çështje Evropiane i Kuvendit të Republikës së Maqedonis... më tepër...

Propozohet Deklaratë për përshpejtimin e procesit të eurointegrimit

Propozohet Deklaratë për përshpejtimin e procesit të eurointegrimit

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Shteti ka bërë përparim dhe tani ka fillim të ri të freskët, i cili k... më tepër...

Zaevi uron Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri

Zaevi uron Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev sot i dërgoi urim kryeministrit shqipt... më tepër...

Zaev-Janakakis: Atmosferë pozitive për ndërtimin e besimit dhe thellimin e bashkëpunimit

Zaev-Janakakis: Atmosferë pozitive për ndërtimin e besimit dhe thellimin e bashkëpunimit

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Greqisë në Maqed... më tepër...

Seancë e tre komisioneve kuvendore

Seancë e tre komisioneve kuvendore

Shkup, 28 qershor 2017 (MIA) - Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë komisi... më tepër...

Prioritetet e Qeverisë, temë e bisedimeve Osmani - Kallavera

Prioritetet e Qeverisë, temë e bisedimeve Osmani - Kallavera

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani pasdite pati ... më tepër...

Xhaferi u takua me  drejtoreshën e Drejtorisë për Zgjerim, kompetente për Ballkanin Perëndimor të KE-së

Xhaferi u takua me drejtoreshën e Drejtorisë për Zgjerim, kompetente për Ballkanin Perëndimor të KE-së

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, reali... më tepër...

Xhaferi u takua me ambasadorin e Spanjës në RM, Ramona Baroa Karanza

Xhaferi u takua me ambasadorin e Spanjës në RM, Ramona Baroa Karanza

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot re... më tepër...

Debat publik për propozimin për vazhdimin e pushimit të lindjes

Debat publik për propozimin për vazhdimin e pushimit të lindjes

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Komisionet kuvendore për mundësi të barabarta të grave dhe burrave dh... më tepër...

Takim Xhaferi Keiho Haneda

Takim Xhaferi Keiho Haneda

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot u... më tepër...

Zëvendëskryeministri Lika u takua me ambasadorin e Francës, Kristian Timonie

Zëvendëskryeministri Lika u takua me ambasadorin e Francës, Kristian Timonie

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, përgjegjës ... më tepër...

Pribe: Jemi të gatshëm me ekipin e ekspertëve t'i ndihmojmë Maqedonisë

Pribe: Jemi të gatshëm me ekipin e ekspertëve t'i ndihmojmë Maqedonisë

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Eksperti i Bashkimit Evropian Rajnhard Pribe në mëngjesin e sotëm të ... më tepër...

Shtyhet gjykimi për lëndën "Ryshfeti"

Shtyhet gjykimi për lëndën "Ryshfeti"

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Gjykimi për lëndën "Ryshfeti" në të cilin i akuzuar është kryeministr... më tepër...

Angjushev - Romeo: Qeveria e Maqedonisë është e përkushtuar në obligimet nga Procesi i Berlinit

Angjushev - Romeo: Qeveria e Maqedonisë është e përkushtuar në obligimet nga Procesi i Berlinit

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Qeveria është e përkushtuar në prioritetet urgjente reformuese, si dh... më tepër...

Zaev paralajmëroi pagesë të pagave të mbetura dhe zgjidhje të përhershme për "Kolska"

Zaev paralajmëroi pagesë të pagave të mbetura dhe zgjidhje të përhershme për "Kolska"

Shkup, 27 qershor 2017 (MIA) - Kryeministri Zoran Zaev në takim me përfaqësues të Sindikatës së fabr... më tepër...

Mozaik

Moderatorja alivanoset gjatë transmetimit live (video)

Një moderatores të televizionit pakistanez "92 Nju...

Në Çeki konkurs me bikini për stazh falas

Një central bërthamor në Republikën Çeke ka organi...

Në vend të kameramanit, CNN dërgoi në Shtëpinë e Bardhë artist (video)

Administrata e presidentit amerikan, Donald Tramp ...

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...