• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Jurisprudencë

Ombudsman: Mbështetja e viktimave nga tortura, bazë e demokracisë

Ombudsman: Mbështetja e viktimave nga tortura, bazë e demokracisë

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - Obligimi për luftë kundër torturës dhe trajtimit johuman nuk guxojnë ... më tepër...

 
Janeva: Javën e ardhshme aktakuza  të reja të PSP-së

Janeva: Javën e ardhshme aktakuza të reja të PSP-së

Ohër, 23 qershor 2017 (MIA) - Shumica e hetimeve që tashmë janë zbatuar nga PSP pres të përfundojnë ... më tepër...

Gjykata Kushtetuese debaton për Ligjin për komunikime elektronike

Gjykata Kushtetuese debaton për Ligjin për komunikime elektronike

Shkup, 21 qershor 2017 (MIA) - Gjykata Kushtetuese sot debaton për kushtetutshmërisë dhe ligjshmërin... më tepër...

Avokati i Popullit: Maqedonia ka politikë të kufijve të mbyllur ndaj refugjatëve

Avokati i Popullit: Maqedonia ka politikë të kufijve të mbyllur ndaj refugjatëve

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Avokati i Popullit sot me rastin e Ditës Botërore të refugjatëve përm... më tepër...

Gjykata e pranoi aktin akuzues të PSP për lëndën "Transporter"

Gjykata e pranoi aktin akuzues të PSP për lëndën "Transporter"

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Gjykata themelore Shkup 1 kumtoi se është pranuar akti akuzues nga Pr... më tepër...

PSP: Është parashtruar kërkesë për mbrojtjen e ligjshmërisë për lëndën "Talir"

PSP: Është parashtruar kërkesë për mbrojtjen e ligjshmërisë për lëndën "Talir"

Shkup, 16 qershor 2017 (MIA) - Prokuroria Speciale Publike (PS) sot kumtoi se duke vepruar për lëndë... më tepër...

Avokati i Popullit me nismë për ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e fëmijëve

Avokati i Popullit me nismë për ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen e fëmijëve

Shkup, 16 qershor 2017 (MIA) - Avokati i Popullit ngriti nismë për ndryshimin e Ligjit për mbrojtjen... më tepër...

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim me ambasadorin e Holandës

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim me ambasadorin e Holandës

Shkup, 16 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim zyrtar me ambasador... më tepër...

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë Fatos Reka

Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë Fatos Reka

Shkup, 13 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji zhvilloi takim protokollar me Amba... më tepër...

Këshilli i prokurorëve e pranoi propozimin për ndërrimin e Zvërlevskit

Këshilli i prokurorëve e pranoi propozimin për ndërrimin e Zvërlevskit

Shkup, 13 qershor 2017 (MIA) - Këshilli i prokurorëve publik në seancën e sotme me shumicë votash e ... më tepër...

Ministri Saliji sot u takua me ambasadorin e Zhbogar

Ministri Saliji sot u takua me ambasadorin e Zhbogar

Shkup, 12 qershor 2017 (MIA) -  Ministri i Drejtësisë, Bilen Saliji sot me Ambasadorin e BE-së në Ma... më tepër...

PTHP kërkon paraburgim për shkupjanin, i cili ka përpunuar dhe ka shitur dokumente të falsifikuara

PTHP kërkon paraburgim për shkupjanin, i cili ka përpunuar dhe ka shitur dokumente të falsifikuara

Shkup, 12 qershor 2017 (MIA) - Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata themelore Shkupi 1... më tepër...

Ministri i Drejtësisë, Saliji takoi ambasadoren e OSBE-së në Maqedoni, Soumalainen

Ministri i Drejtësisë, Saliji takoi ambasadoren e OSBE-së në Maqedoni, Soumalainen

Shkup, 12 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji realizoi takimin e parë zyrtar me ... më tepër...

Ministri i Drejtësisë u takua me përfaqësuesit e Odës së noterëve

Ministri i Drejtësisë u takua me përfaqësuesit e Odës së noterëve

Shkup, 9 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Drejtësisë Bilen Saliji, realizoi takimin e parë me Kryetar... më tepër...

Dimitriev në PSP për rastin "Talir" ka kërkuar inspektim të dëshmive

Dimitriev në PSP për rastin "Talir" ka kërkuar inspektim të dëshmive

Shkup, 9 qershor 2017 (MIA) - Ish-kryeminsitri teknik dhe sekretar i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, E... më tepër...

Gjykata Supreme e anulon seancën publike për vrasjen në Liqenin e Smillkovës

Gjykata Supreme e anulon seancën publike për vrasjen në Liqenin e Smillkovës

Shkup, 8 qershor 2017 (MIA) - Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë sot kumtoi se seanca publik... më tepër...

Ministri i Drejtësisë Saliu u takua me ambasadorin Bejli

Ministri i Drejtësisë Saliu u takua me ambasadorin Bejli

Shkup, 8 qershor 2017 (MIA) - Ministri i Drejtësisë, Bylent Saliu sot pati takim me ambasadorin e SH... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...