• A-
  • A
  • A+
E hënë, 26 Qershor 2017, 

Partitë politike

Takim i Hanit me liderin e PDSH-së, Thaçi

Takim i Hanit me liderin e PDSH-së, Thaçi

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot pasdite në... më tepër...

 
Takim Han-Gruevski: VMRO-DPMNE do t'i mbështesë të gjitha reformat që janë me interes të qytetarëve

Takim Han-Gruevski: VMRO-DPMNE do t'i mbështesë të gjitha reformat që janë me interes të qytetarëve

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me anëtarët e Komitetit ek... më tepër...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka shkatërruar gjyqësinë

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka shkatërruar gjyqësinë

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - LSDM në një kumtesë për media thekson se VMRO-DPMNE 11 vite e ka shke... më tepër...

Ristovski: VMRO-DPMNE nuk do të lejojë shkatërrim të sistemit juridik në vend

Ristovski: VMRO-DPMNE nuk do të lejojë shkatërrim të sistemit juridik në vend

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - LSDM-ja punon në ndryshim të përbërjes personale të këshillit gjyqëso... më tepër...

VMRO-DPMNE: Dëshirojmë të ndërtojmë marrëdhënie të mira fqinjësore, të bazuara në respektim të ndërsjellë

VMRO-DPMNE: Dëshirojmë të ndërtojmë marrëdhënie të mira fqinjësore, të bazuara në respektim të ndërsjellë

Shkup, 26 qershor 2017 (MIA) - VMRO-DPMNE është për ndërtim të marrëdhënieve të mira fqinjësore të b... më tepër...

Kryetari i PDSH-së Thaçi uron besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit

Kryetari i PDSH-së Thaçi uron besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit

Tetovë, 25 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi me rastin e Fitër Bajramit i uroi t... më tepër...

Urimi i Lëvizjes BESA me në krye BilallKasamin për Fitër Bajram

Urimi i Lëvizjes BESA me në krye BilallKasamin për Fitër Bajram

Shkup, 25 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes BESA me rastin e festës së madhe Fitër Bajrami ka... më tepër...

Urim i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Fitër Bajramit

Urim i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti me rastin e Fitër Bajramit

Tetovë, 25 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti, sot ka uruar të gjith... më tepër...

Gruevski me takime me përfaqësues të EPP-së dhe sektorii  OJQ-së e përfundoi vizitën në Bruksel

Gruevski me takime me përfaqësues të EPP-së dhe sektorii OJQ-së e përfundoi vizitën në Bruksel

Bruksel, 23 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, sot e përfundoi vizitën ... më tepër...

VMRO-DPMNE: Zaev premtoi anëtarësimin në BE dhe NATO pa i prekur interesat nacionale

VMRO-DPMNE: Zaev premtoi anëtarësimin në BE dhe NATO pa i prekur interesat nacionale

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Zoran Zaev premtoi anëtarësim të plotë në BE dhe NATO pa prekur çësht... më tepër...

LSDM: Përfundoi izolimi i vendit, është koha për bashkëpunim dhe fqinjësi të mirë

LSDM: Përfundoi izolimi i vendit, është koha për bashkëpunim dhe fqinjësi të mirë

Shkup, 23 qershor 2017 (MIA) - Përfundoi koha e izolimit dhe konflikteve me botën e civilizuar demok... më tepër...

Iljoski: Zaev të tregojë çka përmban marrëveshja me Bullgarinë

Iljoski: Zaev të tregojë çka përmban marrëveshja me Bullgarinë

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Zoran Zaev ka obligim para qytetarëve t'i përmbushë premtimet për pun... më tepër...

Gruevski në takim me Mogerinin dhe në Samit të Partisë Popullore Evropiane në Bruksel

Gruevski në takim me Mogerinin dhe në Samit të Partisë Popullore Evropiane në Bruksel

Bruksel, 21 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski me delegacion partiak mën... më tepër...

VMRO-DPMNE: Zaev të tregojë çka ka dakorduar në Sofje

VMRO-DPMNE: Zaev të tregojë çka ka dakorduar në Sofje

Shkup, 22 qershor 2017 (MIA) - Zoran Zaev bëhet rrezik serioz për interesat nacionale të Maqedonisë ... më tepër...

Gruevski në Bruksel në Samit të EPP-së dhe takime me Tuskun, Mogerinin dhe Mekalisterin

Gruevski në Bruksel në Samit të EPP-së dhe takime me Tuskun, Mogerinin dhe Mekalisterin

Bruksel, 21 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski me delegacion partiak, në... më tepër...

Kryetari i Lëvizjes BESA, Kasami takoi ambasadoren e Gjermanisë, Krisitne Althauser

Kryetari i Lëvizjes BESA, Kasami takoi ambasadoren e Gjermanisë, Krisitne Althauser

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, së bashku me deputetët, Zeqi... më tepër...

Gruevski në takim me Zhbogar: Maqedonia shumë gjatë është jashtë proceseve evropiane

Gruevski në takim me Zhbogar: Maqedonia shumë gjatë është jashtë proceseve evropiane

Shkup, 20 qershor 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot realizoi takim me ambas... më tepër...

Mozaik

Pensionohet Daniel Day-Lewis

Fituesi i trefishtë i Çmimit Oscar, Daniel Day-Lew...

Era Istrefi sjell koleksionin e saj të llaqeve për thonj

“SinfulColors” janë llaqet që këngëtarja Era Istre...

Nga Polonia me kalë për pelegrinazh në Jerusalem

Polaku Kristian Bergier ka marrë rrugën e pelegrin...

Dua Lipa: Shqipja është gjuhë shumë e bukur

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa dje është lidhur dre...

Ndahet nga jeta stilistja Carla Fendi

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilistja Carl...