• A-
  • A
  • A+
E hënë, 20 Nëntor 2017, 

Të tjera

Digjet kafeneja "Oriental AS" në Zherovjan

Digjet kafeneja "Oriental AS" në Zherovjan

Tetovë, 20 nëntor 2017 (MIA) - Tre milionë denarë arrin dëmi në kafenenë "Oriental AS" në Zherovjan ... më tepër...

 
Mot i qëndrueshëm dhe i thatë, temperatura e mëngjesit nën zero, ajo e ditës në rritje

Mot i qëndrueshëm dhe i thatë, temperatura e mëngjesit nën zero, ajo e ditës në rritje

Shkup, 20 nëntor 2017 (MIA) - Mot i qëndrueshëm dhe i thatë me temperatura të ulëta do të vijojnë në... më tepër...

Ulen nivelet e Drinit, Pçinjës, Kriva Rekës dhe Sateskës

Ulen nivelet e Drinit, Pçinjës, Kriva Rekës dhe Sateskës

Shkup, 20 nëntor 2017 (MIA) - Tre herë më e ulët nga mesatarja për nëntorin është niveli i lumit  Dr... më tepër...

Dëborë në Krushevë, Mavrovë dhe Llazaropole

Dëborë në Krushevë, Mavrovë dhe Llazaropole

Shkup, 20 nëntor 2017 (MIA) - Lartësia e shtresës së dëborës në orën tetë në Krushevë është dy centi... më tepër...

DPHM paralajmëron mot më të ftohtë me erë të përforcuar, të reshura lokale të shiut dhe borës

DPHM paralajmëron mot më të ftohtë me erë të përforcuar, të reshura lokale të shiut dhe borës

Shkup, 19 nëntor 2017 (MIA) - Nën ndikimin e masës më të ftohtë dhe relativisht të lagësht nga veriu... më tepër...

Mot me vranësira dhe të reshura të përkohshme të shiut, në male borë

Mot me vranësira dhe të reshura të përkohshme të shiut, në male borë

Shkup, 19 nëntor 2017 (MIA) - Moti nesër në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nga fu... më tepër...

Në Zajaz u varrosën mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat nga viti 1913 e deri pas luftës së dytë botërore

Në Zajaz u varrosën mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat nga viti 1913 e deri pas luftës së dytë botërore

Zajaz, 18 nëntor 2017 (MIA) - Sot në Zajaz të Kërçovës, u rivarrosën mbetjet mortore të viktimave sh... më tepër...

Mot me vranësira dhe të reshura të dobëta të shiut

Mot me vranësira dhe të reshura të dobëta të shiut

Shkup, 18 nëntor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë i vranët me reshje të dobëta lokale të shi... më tepër...

Sot në Zajaz varrosen mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat nga viti 1913 e deri pas luftës së dytë botërore

Sot në Zajaz varrosen mbetjet mortore të viktimave shqiptare nga masakrat nga viti 1913 e deri pas luftës së dytë botërore

Zajaz, 18 nëntor 2017 (MIA) - Sot në Zajaz të Kërçovës, do të varrosen mbetjet mortore të viktimave ... më tepër...

Punëtori kreative në prag të Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja të posaçme

Punëtori kreative në prag të Ditës ndërkombëtare të personave me nevoja të posaçme

Shkup, 18 nëntor 2017 (MIA) - Galeria kombëtare e Maqedonisë në bashkëpunim me Ambasadën e Republikë... më tepër...

Mjegull në qafën e malit "Strazhë"

Mjegull në qafën e malit "Strazhë"

Shkup, 16 nëntor 2017 (MIA) - Në qafën malore "Strazhë" për shkak të mjegullës ka dukshmëri të zvogë... më tepër...

Nga e diela ftohje me dëborë nëpër male dhe vendet më të larta

Nga e diela ftohje me dëborë nëpër male dhe vendet më të larta

Shkup, 17 nëntor 2017 (MIA) - Nga e diela pritet ftohje me reshje shiu nëpër vendet më të ulëta dhe ... më tepër...

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

MIA Paralajmërime - Maqedoni (PLT)

17 nëntor 2017 Shkup - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t'i mbajë seancën e tetë, të dymbëdhje... më tepër...

Më shumë reshje të shiut në Gjevgjeli, reshje do të ketë edhe sot

Më shumë reshje të shiut në Gjevgjeli, reshje do të ketë edhe sot

Shkup, 17 nëntor 2017 (MIA) - Më shumë shi, 38 litra në metër katror në 24 orët e fundit ka rënë në ... më tepër...

Forum participues i Agjencisë për realizimin e të drejtave të komuniteteve dhe OSBE-së

Forum participues i Agjencisë për realizimin e të drejtave të komuniteteve dhe OSBE-së

Shkup, 16 nëntor 2017 (MIA) - Agjencia për Realizimin e të Drejtave të Komuniteteve (ARDK) në bashkë... më tepër...

Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë pranë UT e përfundoi fushatën sensibilizuese kundër përhapjes së diabetit

Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë pranë UT e përfundoi fushatën sensibilizuese kundër përhapjes së diabetit

Tetovë, 16 nëntor 2017 (MA) - Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë pranë Universitetit të Tetovës, Dit... më tepër...

Më shumë shi në Gjevgjeli, derdhje të mundshme të rrjedhave të vogla ujore

Më shumë shi në Gjevgjeli, derdhje të mundshme të rrjedhave të vogla ujore

Shkup, 16 nëntor 2017 (MIA) - Më shumë shi në gjashtë orët e fundit ka rënë në Gjevgjeli 30 litra në... më tepër...

Mozaik

Kendrick Lamar dominoi në mbrëmjen e MTV VMA 2017 - këta janë fituesit

Emrat më të mëdhenj të muzikës janë mbledhur mbrëm...

Rreth tre vjet të jetës e kalojmë në tualet

Kombet e Bashkuara dje e kanë shënuar Ditën Botëro...

Ndërron jetë kompozitori Aleksandër Lalo

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së dielës pas një ...

Sylvester Stallone i mohon akuzat për abuzim seksual

Aktori amerikan, Sylvester Stallone, i ka hedhur p...

Mbretëresha Elizabeta dhe princi Filip shënojnë 70 vjetorin e martesës

Mbretëresha britanike Elizabeta, e cila qeveris me...