• A-
  • A
  • A+
E premte, 18 Gusht 2017, 

Mbrojte dhe siguri

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjet nga formimi i saj

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjet nga formimi i saj

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot në shënimin e 25 vjetori... më tepër...

 
Shekerinska: Ushtarët të cilët i kanë shuar zjarret do të shpërblehen

Shekerinska: Ushtarët të cilët i kanë shuar zjarret do të shpërblehen

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Të gjithë ushtarët dhe eprorët të cilët kanë marrë pjesë dhe ndihmuan n... më tepër...

ARM-ja shënon 25 vjet të formimit të saj (PLT)

ARM-ja shënon 25 vjet të formimit të saj (PLT)

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj.... më tepër...

ARM-ja shënon 25 vjet të formimit të saj

ARM-ja shënon 25 vjet të formimit të saj

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj.... më tepër...

Regjim i përkohshëm i komunikacionit për shkak të ndeshjes Vardar-Fenerbahçe

Regjim i përkohshëm i komunikacionit për shkak të ndeshjes Vardar-Fenerbahçe

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - SPB Shkup nga ora 14:00 ka vendosur regjim të veçantë të komunikacionit... më tepër...

Një person e humbi jetën në fatkeqësinë në rrugën Prilep-Makedonski Brod

Një person e humbi jetën në fatkeqësinë në rrugën Prilep-Makedonski Brod

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Pesëdhjetë e gjashtë vjeçarja E.R. nga fshati Desovë e humbi jetën në f... më tepër...

Në zjarr u dogj një shtëpi e braktisur në Zhelinë

Në zjarr u dogj një shtëpi e braktisur në Zhelinë

Tetovë, 17 gusht 2017 (MIA) - Zjarri që dje rreth orës 15:20 minuta shpërtheu në një shtëpi të vjetë... më tepër...

Hapet ekspozita muzeore "25 vjet Armatë e Republikës së Maqedonisë"

Hapet ekspozita muzeore "25 vjet Armatë e Republikës së Maqedonisë"

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Ekspozitë muzeore "25 vjet Armatë e Republikës së Maqedonisë" me rastin... më tepër...

Shtypet një grua në Debar Mahallë

Shtypet një grua në Debar Mahallë

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Një grua humbi jetën sot në lagjen e Shkupit Debar Mahallë pasi me një ... më tepër...

Në Shkup 11 aksidente për 24 orë

Në Shkup 11 aksidente për 24 orë

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Gjithsej 11 aksidente trafiku janë ndodhur gjatë 24 orëve të kaluara në... më tepër...

Ekspozitë muzeore ""25 vjet Armatë e Republikës së Maqedonisë"

Ekspozitë muzeore ""25 vjet Armatë e Republikës së Maqedonisë"

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot do ta hapë ekspozitën mu... më tepër...

Një parashutist nga Zvicra e ka humbur jetën në rajonin e Prilepit

Një parashutist nga Zvicra e ka humbur jetën në rajonin e Prilepit

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Një parashutist shtatëmbëdhjetë vjeçar nga Zvicra dje rreth orës 15:00 ... më tepër...

Ministrja Treneska Deskovska u takua me kryetarin e komunës Qendër

Ministrja Treneska Deskovska u takua me kryetarin e komunës Qendër

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Renata Treneska Deskovska sot u takua ... më tepër...

MPJ-ja ruse e mohon informatën e "Blumberg"-ut për involvim në punët e brendshme e Maqedonisë

MPJ-ja ruse e mohon informatën e "Blumberg"-ut për involvim në punët e brendshme e Maqedonisë

Moskë, 15 gusht 2017 (MIA) - Akuzat në llogari të Moskës për involvimin e Rusisë në punët e brendshm... më tepër...

Vrasje në Strugë, Dilaver Bojku qëllohet për vdekje

Vrasje në Strugë, Dilaver Bojku qëllohet për vdekje

Ohër, 14 gusht 2017 (MIA) - Sulm i armatosur me pasojë vdekje ka ndodhur sot në orën 17:00 në Strugë... më tepër...

Një grabitës ka marrë rreth 40 mijë denarë nga një bastore në Shkup

Një grabitës ka marrë rreth 40 mijë denarë nga një bastore në Shkup

Shkup, 14 gusht 2017 (MIA) - Një i panjohur nën kërcënimin me pistoletë ka kryer grabitje të bastore... më tepër...

Tridhjetë aksidente gjatë fundjavës në Shkup, një këmbësorë i lënduar rëndë

Tridhjetë aksidente gjatë fundjavës në Shkup, një këmbësorë i lënduar rëndë

Shkup, 14 gusht 2017 (MIA) - Një këmbësor është lënduar, ndërsa dhjetë persona kanë marrë lëndime më... më tepër...

Mozaik

Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën

Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolest...

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...