• A-
  • A
  • A+
E premte, 18 Gusht 2017, 

Politika e jashtme

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Dimitrov në Oslo: U nënshkrua Deklaratë e përbashkët për partneritet dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Norvegjisë

Shkup, 18 gusht 2917 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot qëndroi për vizitë pu... më tepër...

 
Lëndohet një qytetar i Maqedonisë në sulmin në Barcelonë

Lëndohet një qytetar i Maqedonisë në sulmin në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Një qytetar i Maqedonisë, i cili momentalisht në sulmin në Barcelonë ka... më tepër...

MPJ deri tani nuk ka informacione për qytetarë të lënduar të Maqedonisë në Barcelonë

MPJ deri tani nuk ka informacione për qytetarë të lënduar të Maqedonisë në Barcelonë

Shkup, 18 gusht 2017 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme njofton se deri dje në orën 20:30 nuk ka ... më tepër...

Dimitrov-Soini: Mbështetje nga Finlanda për eurointegrimet e Maqedonisë

Dimitrov-Soini: Mbështetje nga Finlanda për eurointegrimet e Maqedonisë

Shkup, 17 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë Nikolla Dimitro... më tepër...

Shefi i diplomacisë Dimitrov për vizitë në Finlandë

Shefi i diplomacisë Dimitrov për vizitë në Finlandë

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës raj... më tepër...

Dimitrov-Valstrom: Mbështetja nga Suedia për qëllimet strategjike të Maqedonisë

Dimitrov-Valstrom: Mbështetja nga Suedia për qëllimet strategjike të Maqedonisë

Shkup, 16 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, në kuadër të vizitës raj... më tepër...

Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë

Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë

Shkup, 15 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot qëndroi për vizitë p... më tepër...

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë

Shkup, 15 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë Nikolla Dimitro... më tepër...

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë (PRS)

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë (PRS)

Shkup, 14 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitr... më tepër...

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë

Ministri Dimitrov për vizitë pune në Danimarkë, Suedi dhe Finlandë

Shkup, 14 gusht 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitr... më tepër...

Çako: Bashkëpunimi me policinë e Maqedonisë shembull për policitë e tjera

Çako: Bashkëpunimi me policinë e Maqedonisë shembull për policitë e tjera

Tiranë, 13 gusht 2017 (MIA) - Drejtori i policisë shqiptare, Haki Çako deklaroi  se bashkëpunimi ndë... më tepër...

"Katimerini": Sofja, Shkupi dhe emri

"Katimerini": Sofja, Shkupi dhe emri

Athinë, 12 gusht 2017 (MIA) - Siç po afrohet vjeshta, si çdo vit, kemi marrë informacione, zakonisht... më tepër...

Mogerini: BE-ja e tregoi qartë përkushtimin e plotë dhe të vazhdueshëm për Maqedoninë dhe rajonin

Mogerini: BE-ja e tregoi qartë përkushtimin e plotë dhe të vazhdueshëm për Maqedoninë dhe rajonin

Athinë, 9 gusht 2017 (MIA) - Vizitat e kohëmëparshme të prëfaqësueses së alrtë dhe zëvendëskryetares... më tepër...

Kryetari i Kuvendit popullor bullgar Gllavçev për vizitë në Maqedoni

Kryetari i Kuvendit popullor bullgar Gllavçev për vizitë në Maqedoni

Shkup, 8 gusht 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të 44-të popullor të Republikës së Bullgarisë, Dimit... më tepër...

"Katimerini": Ndryshim i ekuilibrit të Ballkanit

"Katimerini": Ndryshim i ekuilibrit të Ballkanit

Athinë, 7 gusht 2017 (MIA) - Marrëveshja për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim, të cilën javën e kalu... më tepër...

"Protagon": Maqedonia dhe Bullgaria nënshkruan marrëveshje, çka bën Athina

"Protagon": Maqedonia dhe Bullgaria nënshkruan marrëveshje, çka bën Athina

Athinë, 5 gusht 2017 (MIA) - Kryeministrat e Maqedonisë dhe të Bullgarisë, Zoran Zaev dhe Bojko Bori... më tepër...

Paris e ka përshëndeti Marrërveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Paris e ka përshëndeti Marrërveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Shkup, 2 gusht 2017 (MIA) - Franca e ka përshëndetur Marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Maqedonis... më tepër...

Mozaik

Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën

Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolest...

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...