• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Shëndetësi

Sigurim shëndetësor kanë 95 për qind e qytetarëve, sistemi duhet të përmirësohet

Sigurim shëndetësor kanë 95 për qind e qytetarëve, sistemi duhet të përmirësohet

Shkup, 14 dhjetor 2017 (MIA) - Maqedonia ka sigurim shëndetësor universal gjithëpërfshirës. Rreth 95... më tepër...

 
Takim i shoqatave profesionale të punonjësve shëndetësor

Takim i shoqatave profesionale të punonjësve shëndetësor

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Takim i shoqatave profesionale të punonjësve shëndetësor (infermierev... më tepër...

Njëzet persona nga Kranjë dhe Arvatë me enterokolit, është kryer kontroll, ndalohet uji për pije

Njëzet persona nga Kranjë dhe Arvatë me enterokolit, është kryer kontroll, ndalohet uji për pije

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Njëzet persona nga fshtrat Kranjë dhe Arvati në Resnjë, kanë kërkuar n... më tepër...

Nëntë persona të kafshuar nga qeni kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën infektive

Nëntë persona të kafshuar nga qeni kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Klinikën infektive

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Në Klinikën për sëmundje infektuese nëntë persona kanë kërkuar ndihmë ... më tepër...

Dokumente dhe informata qasëse me karakter publik në ueb faqen e MSH për transparencë dhe llogaridhënie më të madhe

Dokumente dhe informata qasëse me karakter publik në ueb faqen e MSH për transparencë dhe llogaridhënie më të madhe

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Në ueb faqen e Ministrisë së Shëndetësisë për herë të parë janë publik... më tepër...

Koçubovski: Plan veprues për gatishmëri dhe reagim në gjendje urgjente, në katastrofa dhe kriza

Koçubovski: Plan veprues për gatishmëri dhe reagim në gjendje urgjente, në katastrofa dhe kriza

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Instituti i Shëndetit Publik është i gatshëm dhe ka Plan veprues për r... më tepër...

Në Maqedoni 39-të të paraqitur si raste të reja me HIV/SIDA

Në Maqedoni 39-të të paraqitur si raste të reja me HIV/SIDA

Shkup, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Në përfundim me ditën e sotme në Maqedoni ka 39-të paraqitje për raste... më tepër...

Çakarovski: Janë tërhequr ilaçet nga importi paralel nga vendet e treta

Çakarovski: Janë tërhequr ilaçet nga importi paralel nga vendet e treta

Shkup, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Lejoni që institucionet të punojnë mbi rastin, ndërsa të gjitha ilaçet... më tepër...

Nuk ka kontroll të barnave të importit paralel nga vendet e treta, Avokati i Popullit kërkon ndryshime ligjore

Nuk ka kontroll të barnave të importit paralel nga vendet e treta, Avokati i Popullit kërkon ndryshime ligjore

Shkup, 28 nëntor 2017 (MIA) - Avokati i Popullit ka parashtruar nismë deri te Qeveria për ndryshime ... më tepër...

Oda e Mjekëve: Dr. Damçevski fajtor për rastin me shtatzëninë e rreme te një paciente

Oda e Mjekëve: Dr. Damçevski fajtor për rastin me shtatzëninë e rreme te një paciente

Shkup, 27 nëntor 2017 (MIA) - Mjeku Nikollçe Damçevski, specialist për gjinekologji dhe obstetrikë ë... më tepër...

Dejan Dokiq, drejtor i Klinikës universitare për pulmologji dhe alergologji

Dejan Dokiq, drejtor i Klinikës universitare për pulmologji dhe alergologji

Shkup, 24 nëntor 2017 Cilat janë pasojat për shëndetin nga thithja e ajrit të ndotur? - Ajri i ndo... më tepër...

Rritet numri i të sëmurëve nga gripi, për një javë 67 raste të reja

Rritet numri i të sëmurëve nga gripi, për një javë 67 raste të reja

Shkup, 24 nëntor 2017 (MIA) - Javën e kaluar (prej 13 e deri më 19 nëntor) janë regjistruar 67 raste... më tepër...

Infermieret kërkojnë Ligj dhe Odë të punonjësve shëndetësorë me arsim të mesëm dhe të lartë

Infermieret kërkojnë Ligj dhe Odë të punonjësve shëndetësorë me arsim të mesëm dhe të lartë

Shkup, 22 nëntor 2017 (MIA) - Ligj për infermieret dhe Odë të punonjësve shëndetësorë me arsim të me... më tepër...

ISHP: Pothuajse çdo i dyti qytetar është duhanxhi aktiv, ndërsa 65 për qind konsumojnë alkool

ISHP: Pothuajse çdo i dyti qytetar është duhanxhi aktiv, ndërsa 65 për qind konsumojnë alkool

Shkup, 21 nëntor 2017 (MIA) - Në moshën prej 15 deri 64 vjeç, në mënyrë aktive pinë cigare 46 për qi... më tepër...

Trajnime për rritje të shkallës së mbijetesës së foshnjave të lindura para kohe

Trajnime për rritje të shkallës së mbijetesës së foshnjave të lindura para kohe

Shkup, 21 nëntor 2017 (MIA) - Më shumë se 250 gjinekologë të Maqedonisë, obstetër, pediatër, neonato... më tepër...

Trajnime në suaza të projektit për rritjen e shkallës për mbijetimin e foshnjave të lindura parakohe

Trajnime në suaza të projektit për rritjen e shkallës për mbijetimin e foshnjave të lindura parakohe

Shkup, 21 nëntor 2017 (MIA) - Rritja e shkallës së mbijetimit të foshnjave të lindura parakohe, ësht... më tepër...

Promovim i raportit për përfaqësimin e përdorimit të substancave psikoaktive tek popullata

Promovim i raportit për përfaqësimin e përdorimit të substancave psikoaktive tek popullata

Shkup, 21 nëntor 2017 (MIA) - Instituti për shëndet publik i Republikës së Maqedonisë sot do ta prom... më tepër...

Mozaik

Nocionet më të kërkuara në internet për vitin 2017

Uragani Irma, Ajfon 8 dhe Ajfon Iks janë nocionet ...

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...