• A-
  • A
  • A+
E premte, 28 Korrik 2017, 

Ekonomi

Bektеshi: Trajtim i barabartë për investitorët vendas dhe të huaj

Bektеshi: Trajtim i barabartë për investitorët vendas dhe të huaj

Shkup, 27 korrik 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi së bashku me ekipin ekonomik qe... më tepër...

 
BPRM: Stabilizimi i gjendjes politike i zvogëloi rreziqet në kuartalin e dytë

BPRM: Stabilizimi i gjendjes politike i zvogëloi rreziqet në kuartalin e dytë

Shkup, 27 korrik 2017 (MIA) - Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme të Këshi... më tepër...

Kryeministri Zaev me ekipin qeveritar ekonomik në takim në OEMVP

Kryeministri Zaev me ekipin qeveritar ekonomik në takim në OEMVP

Shkup, 27 korrik 2017 (MIA) - Ekipi ekonomik qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot d... më tepër...

Maqedonia dhe Bullgaria do ta thellojnë bashkëpunimin në fushën e energjetikës

Maqedonia dhe Bullgaria do ta thellojnë bashkëpunimin në fushën e energjetikës

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Maqedonia dhe Bullgaria do ta thellojnë bashkëpunimin në energjetikë p... më tepër...

Biznesmenë turq nga Adijamani po i hulumtojnë mundësitë për bashkëpunim me kompanitë në Maqedoni

Biznesmenë turq nga Adijamani po i hulumtojnë mundësitë për bashkëpunim me kompanitë në Maqedoni

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Industria e tekstilit, prodhimtaria e mermerit, bujqësia, blegtoria, x... më tepër...

Ministri Bekteshi realizoi takim pune me ambsadoren e Zvicrës Tehada

Ministri Bekteshi realizoi takim pune me ambsadoren e Zvicrës Tehada

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi realizoi takim pune me ambasado... më tepër...

Takim Zaev - Van Gelder: Vazhdon mbështetja e fuqishme nga Banka Botërore

Takim Zaev - Van Gelder: Vazhdon mbështetja e fuqishme nga Banka Botërore

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Banka Botërore do të vazhdojë të japë mbështetje të fuqishme për avanc... më tepër...

Angjushev: Qeveria do t'i respektojë marrëveshjet me të gjithë investuesit

Angjushev: Qeveria do t'i respektojë marrëveshjet me të gjithë investuesit

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Marrëveshjet e të gjithë investuesve që shfrytëzojnë subvencione shtet... më tepër...

Drejtoresha e re rajonale e BB për Ballkanin Perëndimor për vizitë në Maqedoni

Drejtoresha e re rajonale e BB për Ballkanin Perëndimor për vizitë në Maqedoni

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Drejtoresha e re rajonale në Bankën Botërore për vendet e Ballkanit Pe... më tepër...

Marrëveshjet me investuesit e huaj do të jenë të qasshme për opinionin

Marrëveshjet me investuesit e huaj do të jenë të qasshme për opinionin

Shkup, 26 korrik 2016 (MIA) - Marrëveshjet për investuesit e huaj në zonat ekonomike në vend do të j... më tepër...

Biznes forum i Maqedonisë dhe i Turqisë

Biznes forum i Maqedonisë dhe i Turqisë

Shkup, 26 korrik 2017 (MIA) - Rreth 20 kompani nga Adijamani, Turqia lindore, sot do të kenë takime ... më tepër...

Në maj të këtij viti 66,7 për qind e energjisë së harxhuar është prej prodhimit vendor

Në maj të këtij viti 66,7 për qind e energjisë së harxhuar është prej prodhimit vendor

Shkup, 25 korrik 2017 (MIA) - Maqedonia në maj të këtij viti gjithsej ka harxhuar 549.074 megavat or... më tepër...

Nesër pa rrymë disa pjesë të Karposhit, Studeniçanit dhe Çuçer Sandevës

Nesër pa rrymë disa pjesë të Karposhit, Studeniçanit dhe Çuçer Sandevës

Shkup, 25 korrik 2017 (MIA) - Për shkak të ndërhyrjeve teknike, nesër pa energji elektrike do të mbe... më tepër...

Oda Ekonomike: MPB të kyçet në tejkalimin e problemit me tregtarët ilegal

Oda Ekonomike: MPB të kyçet në tejkalimin e problemit me tregtarët ilegal

Shkup, 24 korrik 2017 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme, krahas inspektimit të tregut dhe atij... më tepër...

Negociata të Maqedonisë dhe BeH-së për marrëveshje për bashkëpunim ekonomik dhe për linjë ajrore Shkup - Sarajevë

Negociata të Maqedonisë dhe BeH-së për marrëveshje për bashkëpunim ekonomik dhe për linjë ajrore Shkup - Sarajevë

Shkup, 24 korrik 2017 (MIA) - Fillim të bisedimeve për nënshkrim të marrëveshjes për bashkëpunim eko... më tepër...

Benzina EUROSUPER BS-95 shtrenjtohet për gjysmë denari

Benzina EUROSUPER BS-95 shtrenjtohet për gjysmë denari

Shkup, 24 korrik 2017 (MIA) - Benzina  EUROSUPER BS-95 nga mesnata shtrenjtohet për 0,50 denarë për ... më tepër...

MEPSO: Nuk kemi borxhe, rregullisht dhe në kohë i servisojmë detyrimet

MEPSO: Nuk kemi borxhe, rregullisht dhe në kohë i servisojmë detyrimet

Shkup, 24 korrik 2017 (MIA) - MEPSO sot kumtoi se nuk ka detyrime të mbetura, të papaguara, duke i h... më tepër...

Mozaik

Rijana paralajmëroi befasi të madhe për në shtator

Pop këngëtarja Rijana u takua sot me presidentin f...

Në Tiranë prindërit harrojnë foshnjën brenda në automobil

Duket në kufijtë e së pabesueshmes, por ka ndodhur...

Katër këngëtare shqiptare ne festivalin e Moskës

Katër këngëtare shqiptare do të marrin pjesë në nj...

Plaçkitës të bankomateve të maskuar si Trampi

Policia italiane kumtoi se ka arrestuar dy vëllezë...

Vetëvritet këngëtari i Linkin Park

Chester Bennington, këngëtari i bandës së njohur t...