• A-
  • A
  • A+
E premte, 18 Gusht 2017, 

Evropë

Një sulmues i panjohur theri me thikë disa persona në qytetin finlandez Turku

Një sulmues i panjohur theri me thikë disa persona në qytetin finlandez Turku

Helsinki, 18 korrik 2017 (MIA) - Disa persona janë shpuar me thikë sot në qytetin finlandez Turku, k... më tepër...

 
Puçdemon: Katalonja do të vazhdojë përmes rrugës së pavarësisë

Puçdemon: Katalonja do të vazhdojë përmes rrugës së pavarësisë

Madrid, 18 gusht 2017 (MIA) - Kryetari i Qeverisë katalonjase, Karles Puçdemon sot deklaroi se sulme... më tepër...

Arrestohet personi i katërt për shkak të sulmeve në Spanjë

Arrestohet personi i katërt për shkak të sulmeve në Spanjë

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Policia katalonase sot kumtoi se ka arrestuar edhe një person lidhu... më tepër...

Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet në Katalonjë u rrit në 14 persona

Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet në Katalonjë u rrit në 14 persona

Madrid, 18 gusht (MIA) - Bilanci i të vdekurve në të dy sulmet terroriste me makina në rajonin auton... më tepër...

Në Barcelonë një minutë heshtje për viktimat e sulmit terrorist

Në Barcelonë një minutë heshtje për viktimat e sulmit terrorist

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Mijëra njerëz sot morën pjesë në sheshin kryesor në Barcelonë, ku m... më tepër...

Celulë terroriste tetë anëtarëshe është involvuar në sulmet në Katalonjë

Celulë terroriste tetë anëtarëshe është involvuar në sulmet në Katalonjë

Madrid, 18 gusht 2017 (MIA) - Autoritetet spanjolle supozojnë se celula tetëanëtarëshe terroriste ës... më tepër...

Kronologji: Sulmet më të mëdha terroriste viteve të fundit Në Evropë

Kronologji: Sulmet më të mëdha terroriste viteve të fundit Në Evropë

Londër, 18 gusht 2017 (MIA) - Në atentatin e djeshëm në Barcelonë e humbën jetën 13 persona, ndërsa ... më tepër...

Rripat me eksploziv të pesë terroristëve nga Kambrilsi kanë qenë të rrejshme

Rripat me eksploziv të pesë terroristëve nga Kambrilsi kanë qenë të rrejshme

Madrid, 18 gusht 2017 (MIA) - Rripat, që i kanë mbajtur pesë terroristët e likuiduar në Kambrils, ka... më tepër...

Ekipi i çmontuesve i ka çaktivizuar brezat me mjete shpërthyese të sulmuesve në Kambrils

Ekipi i çmontuesve i ka çaktivizuar brezat me mjete shpërthyese të sulmuesve në Kambrils

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Policia spanjolle kumtoi se ekipi i çmontuesve të eksplozivëve i ka... më tepër...

Rahoj: Spanja solidarizohet me Barcelonën

Rahoj: Spanja solidarizohet me Barcelonën

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Kryeministri spanjoll Mariano Rahoj deklaroi se vendi i tij solidar... më tepër...

Qytetarët e Barcelonës pasdite do t'i nderojnë viktimat nga sulmi i mbrëmshëm

Qytetarët e Barcelonës pasdite do t'i nderojnë viktimat nga sulmi i mbrëmshëm

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Qytetarët e Barcelonës pasdite do t'i nderojnë viktimat nga sulmi m... më tepër...

Në sulmin në Barcelonë janë lënduar dhe kanë vdekur shtetas të 24 vendeve, njëri është nga Maqedonia

Në sulmin në Barcelonë janë lënduar dhe kanë vdekur shtetas të 24 vendeve, njëri është nga Maqedonia

Barcelonë, 18 gusht 2017 (MIA) - Autoritetet spanjolle mbrëmë lajmëruan se në atentatin në qendër të... më tepër...

Policia spanjolle ka vrarë pesë sulmuesit në sulmin  e ri në qytetin katalonas Kambrils

Policia spanjolle ka vrarë pesë sulmuesit në sulmin e ri në qytetin katalonas Kambrils

Madrid, 18 gusht 2017 (MIA) - Policia spanjolle ka vrarë katër sulmues nga sulmi i ri i mbrëmshëm me... më tepër...

SHI mori përgjegjësinë për sulmin në Barcelonë

SHI mori përgjegjësinë për sulmin në Barcelonë

Bejrut, 17 gusht 2017 (MIA) - Grupi xhihadist Shteti Islamik (SHI) ka marrë përsipër përgjegjësinë p... më tepër...

Arrestohen dy nga pjesëmarrësit në sulmin në Barcelonë (PLT)

Arrestohen dy nga pjesëmarrësit në sulmin në Barcelonë (PLT)

BArcelonë, 17 gusht 2017 (MIA) - Gazeta spanjolle "Publiko" bëri të ditur se gjatë arrestimit të sho... më tepër...

Arrestohet njëri prej organizatorëve në sulmin në Barcelonë (PLT)

Arrestohet njëri prej organizatorëve në sulmin në Barcelonë (PLT)

Barcelonë, 17 gusht 2017 (MIA) - Arrestohet shoferi i furgonit që sot u përplas në këmbësorë në qend... më tepër...

Arrestohet njëri prej pjesëmarrësve në sulmin në Barcelonë

Arrestohet njëri prej pjesëmarrësve në sulmin në Barcelonë

Barcelonë, 17 gusht 2017 (MIA) - Arrestohet shoferi i furgonit që sot u përplas në këmbësorë në qend... më tepër...

Mozaik

Një grusht me bajame në ditë mbron zemrën

Një grusht me bajame në ditë ngre nivelin e kolest...

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...