• A-
  • A
  • A+
E martë, 17 Tetor 2017, 

Botë

Tramp: Është i mundur përfundim i tërësishëm i Marrëveshjes me Iranin

Tramp: Është i mundur përfundim i tërësishëm i Marrëveshjes me Iranin

Uashington, 16 tetor 2017 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp sot deklaroi se është e mundur "p... më tepër...

 
Koalicioni ndërkombëtar: Bagdadi dhe Erbili të shmangin eskalimin e tensioneve

Koalicioni ndërkombëtar: Bagdadi dhe Erbili të shmangin eskalimin e tensioneve

Bagdad, 16 tetor 2017 (MIA) - Koalicioni ndërkombëtar i kryesuar nga SHBA-ja iu bëri thirrje liderëv... më tepër...

Virusi i zbuluar para 100 vjetëve mund t'i zëvendësojë antibiotikët

Virusi i zbuluar para 100 vjetëve mund t'i zëvendësojë antibiotikët

Nju-Jork, 16 tetor 2017 (MIA) - Pritet që rezistenca e baktereve ndaj antibiotikëve, fenomen në të c... më tepër...

Qeveria katalanase deri te enjten nuk do të përgjigjet ndaj kërkesave të Madridit

Qeveria katalanase deri te enjten nuk do të përgjigjet ndaj kërkesave të Madridit

Madrid, 16 tetor 2017 (MIA) - Autoritetet katalanase nuk do t'i përgjigjen deri të enjten Madridit n... më tepër...

Militantët kanë sulmuar një kishë dhe kanë plaçkitur një bankë në Egjipt, me ç'rast kanë humbur jetën shtatë persona

Militantët kanë sulmuar një kishë dhe kanë plaçkitur një bankë në Egjipt, me ç'rast kanë humbur jetën shtatë persona

Kajro, 16 tetor 2017 (MIA) - Rreth dhjetë militantë sot kanë plaçkitur një bankë në Egjipt, me ç'ras... më tepër...

Rrite numri i viktimave në sulmin në Mogadishu

Rrite numri i viktimave në sulmin në Mogadishu

Mogadishu, 16 tetor 2017 (MIA) - Drejtori i shërbimit për Ndihmë të shpejtë të Mogadishut kumtoi se ... më tepër...

Hillari Klinton sërish i akuzoi të rinjtë e Velesit për humbjen e saj zgjedhore

Hillari Klinton sërish i akuzoi të rinjtë e Velesit për humbjen e saj zgjedhore

Londër, 16 tetor 2017 (MIA) - Ish zonja e parë dhe sekretare shtetërore e SHBA-së, Hillari Klinton s... më tepër...

Stërvitje të përbashkëta të marinave të Koresë së Jugut dhe SHBA-së

Stërvitje të përbashkëta të marinave të Koresë së Jugut dhe SHBA-së

Seul, 16 tetor 2017 (MIA) - Marinat ushtarake të Koresë së Jugut dhe SHBA-së sot filluan stërvitje u... më tepër...

Opozita e Venezuelës refuzoi t'i njohë rezultatet e zgjedhjeve për guvernatorë

Opozita e Venezuelës refuzoi t'i njohë rezultatet e zgjedhjeve për guvernatorë

Karakas, 16 tetor 2017 (MIA) - Opozita e Venezuelës refuzoi t'i pranojë rezultatet e zgjedhjeve të d... më tepër...

Armata irakiane e ndërmori kontrollin në provincën Kirkuk

Armata irakiane e ndërmori kontrollin në provincën Kirkuk

Bagdad, 16 tetor 2017 (MIA) - Armata irakiane mbrëmë e ndërmori kontrollin në provincën Kirkuk dhe k... më tepër...

SHBA-ja u bëri thirrje Irakut dhe kurdëve të mos lejojnë eskalim të tensioneve në Kirkuk

SHBA-ja u bëri thirrje Irakut dhe kurdëve të mos lejojnë eskalim të tensioneve në Kirkuk

Uashington, 16 tetor 2017 (MIA) - Pentagoni i bëri thirrje Irakut dhe kurdëve irakianë "që të evitoj... më tepër...

Numri i viktimave nga sulmi me bombë në Mogadishu rritet në 276, lëndohen 300 persona

Numri i viktimave nga sulmi me bombë në Mogadishu rritet në 276, lëndohen 300 persona

Mogadishu, 16 tetor 2017 (MIA) - Numri i viktimave nga sulmi i të shtunës me kamion-bombë në Mogadis... më tepër...

Anketë: Filipinasit e mbështesin presidentin Duterete në luftën kundër narko bandave

Anketë: Filipinasit e mbështesin presidentin Duterete në luftën kundër narko bandave

Manilë, 16 tetor 2017 (MIA) - Një anketë e zbatuar në Filipine tregoi se nëntë të dhjetat e qytetarë... më tepër...

Të paktën 189 të vdekur në një sulm vetëvrasës me bombë në Somali

Të paktën 189 të vdekur në një sulm vetëvrasës me bombë në Somali

Mogadishu, 15 tetor 2017 (MIA) - Së paku 189 persona e humbën jetën, ndërsa mbi 200 janë lënduar në ... më tepër...

Të paktën 68 të vdekur nga vërshimet në Vietnam

Të paktën 68 të vdekur nga vërshimet në Vietnam

Hanoi, 15 tetor 2017 (MIA) - Të paktën 68 persona e humbën jetën, ndërsa 34 rezultojnë të zhdukur në... më tepër...

Së paku 85 të vdekur nga sulmi vetëvrasës me bombë në Somali

Së paku 85 të vdekur nga sulmi vetëvrasës me bombë në Somali

Mogadishu, 15 tetor 2017 (MIA) - Së paku 85 perosna e humbën jetën, ndërsa mbi 60 janë lënduar në su... më tepër...

Luftëtarët e SHI-së filluan me tërheqje nga Raka

Luftëtarët e SHI-së filluan me tërheqje nga Raka

Damask, 15 tetor 2017 (MIA) - Një grup luftëtarësh të grupit xhihadist Shteti Islamik (SHI) natën e ... më tepër...

Mozaik

Trampi në Ishujt e Virgjër ka pasur takim me "verveten"

Presidenti i SHBA-së Donald Tramp deklaroi se ësht...

Në Bosnje përgatitet byreku më i madh në botë

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore...

Ana Kodra përfaqëson Shqipërinë në "Junior Eurovision"

Këngëtarja Ana Kodra, u shpall fituese e "Junior F...

E premta 13

Për shumë njerëz që besojnë në besëtytni data më e...

Del në ankand shtëpia e fundit e Picassos

Një vilë në bregdetin francez, ku Picasso kaloi vi...