• A-
  • A
  • A+
E hënë, 21 Gusht 2017, 

Botë

Eklipsi i plotë diellor mbi SHBA

Eklipsi i plotë diellor mbi SHBA

Majami, 21 gusht 2017 (MIA) -  Për herë të parë pas 99 vjetësh, sot të gjithë Shtetet e Bashkuara do... më tepër...

 
Pesë të lënduar dhe 10 marinarë të zhdukur nga përplasja e anijes ushtarake amerikane dhe një cisterne

Pesë të lënduar dhe 10 marinarë të zhdukur nga përplasja e anijes ushtarake amerikane dhe një cisterne

Uashington, 21 gusht 2017 (MIA) - Dhjetë marinarë llogariten të zhdukur, ndërsa pesë persona janë lë... më tepër...

Phenian: SHBA-ja "derdh vaj në zjarr" me manovrat e përbashkëta me Korenë e Jugut

Phenian: SHBA-ja "derdh vaj në zjarr" me manovrat e përbashkëta me Korenë e Jugut

Seul, 20 gusht 2017 (MIA) - Koreja e Veriut e paralajmëroi SHBA-në se "po derdhin vaj në zjarr" me s... më tepër...

Abadi paralajmëroi ofensivë për çlirimin e qytetit Tal Afar nga SHI-ja

Abadi paralajmëroi ofensivë për çlirimin e qytetit Tal Afar nga SHI-ja

Bagdad, 20 gusht 2017 (MIA) - Kryeministri iranian Hajder al-Abadi e shënoi fillimin e betejës për ç... më tepër...

Të paktën 200 persona e humbën jetën nga rrëshqitja e tokës në Kongo

Të paktën 200 persona e humbën jetën nga rrëshqitja e tokës në Kongo

Kinshasa, 20 gusht 2017 (MIA) - Autoritetet në Kongo druajnë se të paktën 200 persona e kanë humbur ... më tepër...

Në këmbimzjarrin në Floridë humbi jetën një polic, ndërsa tre janë lënduar

Në këmbimzjarrin në Floridë humbi jetën një polic, ndërsa tre janë lënduar

Kisimi, 19 gusht 2017 (MIA) - Një polic është vrarë, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë gj... më tepër...

Banon i gatshëm për Trampin "të niset në luftë"

Banon i gatshëm për Trampin "të niset në luftë"

Uashington, 19 gusht 2017 (MIA) - Strategu kryesor i Shtëpisë së Bardhë, Stiv Banon, i cili mbrëmë u... më tepër...

Stërvitje ushtarake e SHBA-së dhe Koresë së Jugut prej 21 deri 31 gusht

Stërvitje ushtarake e SHBA-së dhe Koresë së Jugut prej 21 deri 31 gusht

Uashington, 18 gusht 2017 (MIA) - SHBA-ja dhe Koreja e Jugut do të mbajnë stërvitje të përbashkët pr... më tepër...

"Nju-Jork Tajms": Benon e braktis Shtëpinë e Bardhë

"Nju-Jork Tajms": Benon e braktis Shtëpinë e Bardhë

Nju-Jork, 18 gusht 2017 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp u kumtoi bashkëpunëtorëve se ka ven... më tepër...

Një burrë i armatosur me thikë sulmoi disa persona në Finlandë

Një burrë i armatosur me thikë sulmoi disa persona në Finlandë

Helsinki, 18 gusht 2017 (MIA) - Një burrë i armatosur me thikë u shkaktoi plagë disa kalimtarëve në ... më tepër...

Në vërshimet në Sierra Leone e kanë humbur jetën 400 njerëz

Në vërshimet në Sierra Leone e kanë humbur jetën 400 njerëz

Gjenevë, 18 gusht 2017 (MIA) - Më shumë se 400 njerëz e kanë humbur jetën, ndërsa 600 llogariten të ... më tepër...

Tramp me tuit të ri e shkundi botën

Tramp me tuit të ri e shkundi botën

Uashington, 18 gusht 2017 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp e dënoi sulmin terrorist që Shtet... më tepër...

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Uashington, 18 gusht 2017 (MIA) - Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e ... më tepër...

Sidnei. Për shkak të erës së fuqishme janë anuluar ose shtyrë dhjetëra fluturime

Sidnei. Për shkak të erës së fuqishme janë anuluar ose shtyrë dhjetëra fluturime

Sidnei, 18 gusht 2017 (MIA) - Puna e aeroportit në Sidnei është çrregulluar për shkak të motit me er... më tepër...

Reagim nga SHBA-ja, BE-ja dhe NATO-ja për sulmin në Barcelonë

Reagim nga SHBA-ja, BE-ja dhe NATO-ja për sulmin në Barcelonë

Bruksel, 17 gusht 2017 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit Reks Tilerson deklaroi se SHBA-ja është ... më tepër...

Moskë: Llogaritja me Phenianin pa tentime për përdorimin e forcës

Moskë: Llogaritja me Phenianin pa tentime për përdorimin e forcës

Moskë, 17 gusht 2017 (MIA) - Rusia sot porositi që bota të tregojë përmbajtje kur është në pyetje Ko... më tepër...

Bebon: Nuk ekziston zgjidhje ushtarake për Korenë e Veriut

Bebon: Nuk ekziston zgjidhje ushtarake për Korenë e Veriut

Nju-Jork, 17 gusht 2017 (M IA) - Nuk ekziston zgjidhje ushtarake si përgjigje për kërcënimet e Kores... më tepër...

Mozaik

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...

Dua Lipa, prej tani fytyrë e brendit të njohur të veshjeve "Patricia Pepe"

Sukseset e yjeve shqiptare në botë, veçanërisht të...