• A-
  • A
  • A+
E hënë, 21 Gusht 2017, 

Rajon

Jëldërëm: Turqia është vendi i cili me vendosmëri lufton kundër SHI-së

Jëldërëm: Turqia është vendi i cili me vendosmëri lufton kundër SHI-së

Singapor, 21 gusht 2017 (MIA) - Kryeministri turk Binalli Jëldërëm sot deklaroi se Turqia është vend... më tepër...

 
Daçiq: Edhe Serbia mund ta ndryshojë qëndrimin për emrin, nëse Maqedonia nuk jetë e përmbajtur për Kosovën

Daçiq: Edhe Serbia mund ta ndryshojë qëndrimin për emrin, nëse Maqedonia nuk jetë e përmbajtur për Kosovën

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Pas paralajmërimit të Shkupit zyrtar se e ndryshon qëndrimin për përm... më tepër...

Në Greqi për tre ditë kanë arritur më shumë se 600 migrantë

Në Greqi për tre ditë kanë arritur më shumë se 600 migrantë

Athinë, 21 gusht 2017 (MIA) - Në ishujt greke në Detin Egje gjatë tre ditëve të kaluara kanë arritur... më tepër...

Erdogan e mbështet aksionin e përbashkët turko-iranian kundër kryengritësve kurdë

Erdogan e mbështet aksionin e përbashkët turko-iranian kundër kryengritësve kurdë

Ankara, 21 gusht 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan sot deklaroi se me shefin e SHM-së... më tepër...

Daçiq: Personeli kthehet javën e ardhshme, ambasadorja më vonë

Daçiq: Personeli kthehet javën e ardhshme, ambasadorja më vonë

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Nënkryetari i parë i Qeverisë dhe ministër i Punëve të Jashtme të Ser... më tepër...

Lidershipi  kosovar shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-kryeministrit kosovar Bajram Rexhepi

Lidershipi kosovar shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-kryeministrit kosovar Bajram Rexhepi

Prishtinë, 21 gusht 2017 (MIA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i ka dërguar një t... më tepër...

Vuçiq: Personali i Ambasadës është tërhequr për shkak të veprimtarive kundërzbuluese kundër Serbisë

Vuçiq: Personali i Ambasadës është tërhequr për shkak të veprimtarive kundërzbuluese kundër Serbisë

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Presidenti serb Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se organet kompetente s... më tepër...

Sputnik: Serbët janë tërhequr se Maqedonia do të propozojë pranimin e Kosovës në UNESKO

Sputnik: Serbët janë tërhequr se Maqedonia do të propozojë pranimin e Kosovës në UNESKO

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Qeveria e Maqedonisë ka përgatitur propozim për përkrahjen e anëtarës... më tepër...

Platforma rajonale për liri të mediave e dënoi sulmin e gazetarit kosovar Oluri

Platforma rajonale për liri të mediave e dënoi sulmin e gazetarit kosovar Oluri

Shkup, 21 gusht 2017 (MIA) - Platforma rajonale e Ballkanit Perëndimor për përfaqësimin e lirive të ... më tepër...

Zjarret në Kroaci i rrezikojnë vendbanimet

Zjarret në Kroaci i rrezikojnë vendbanimet

Zagreb, 21 gusht 2017 (MIA) - Gjatë natës së kaluar në Dalmaci, në rajonin e Benkovacit, shpërthyen ... më tepër...

Të  paktën 20 turistë janë lënduar në një aksident rrugor në Antalia

Të paktën 20 turistë janë lënduar në një aksident rrugor në Antalia

Ankara, 21 gusht 2017 (MIA) - Të paktën 20 turistë janë lënduar gjatë një aksidenti rrugor në qarkun... më tepër...

Bërnabiq për Ambasadën serbe në Maqedoni: Nuk bëhet fjalë për diçka të vogël

Bërnabiq për Ambasadën serbe në Maqedoni: Nuk bëhet fjalë për diçka të vogël

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq deklaroi sot, me rastin e situatës m... më tepër...

Sheshel: Normalizim i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohjen e saj

Sheshel: Normalizim i marrëdhënieve me Kosovën nënkupton njohjen e saj

Beograd, 21 gusht 2017 (MIA) - Lideri i SRS-së Vojisllav Sheshel deklaroi se normalizimi i marrëdhën... më tepër...

Ndërron jetë ish kryeministri i Kosovës  Bajram Rexhepi

Ndërron jetë ish kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi

Prishtinë, 21 gusht 2017 (MIA) - Ish- kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi ndërroi jetë sot në Turq... më tepër...

Në Vlorë konfiskohen 700 kilogram kanabis

Në Vlorë konfiskohen 700 kilogram kanabis

Vlorë, 21 gusht 2017 (MIA) - Në një aksion të ndërmarrë nga policia kufitare e Vlorës pasditen e dje... më tepër...

Kurc: Austria nuk do të tolerojë përzierje në punët e brendshme nga Erdogani dhe ministrat e tij

Kurc: Austria nuk do të tolerojë përzierje në punët e brendshme nga Erdogani dhe ministrat e tij

Berlin, 20 gusht 2017 (MIA) - Austria nuk do të durojë përzierje në punët e saj të brendshme nga ana... më tepër...

Erdogan drejtuar Gabrielit: Kush je ti të flasish ashtu për presidentin e Turqisë

Erdogan drejtuar Gabrielit: Kush je ti të flasish ashtu për presidentin e Turqisë

Shkup, 20 gusht 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ashpër e kritikoi shefin e diplomac... më tepër...

Mozaik

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot ...

Në Antalia përgatitet ëmbëlsira 633 metra e gjatë

Në rajonin Kemer në Antalia të Turqisë u zhvillua ...

Emma Stone aktorja më e paguar për vitin 2017-të

Fituesja e çmimit prestigjioz Oscar, aktorja e njo...

Përkujtohet 40 vjetori i vdekjes së Elvis Presleyt

Elvis Presley lindi në vitin 1935 dhe e nisi karri...

Dua Lipa, prej tani fytyrë e brendit të njohur të veshjeve "Patricia Pepe"

Sukseset e yjeve shqiptare në botë, veçanërisht të...