• A-
  • A
  • A+
среда, 24 јануари 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 јануари 2017 (МИА) - Денеска е четврток, 12 јануари 2017 година, 12-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 353 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 22 минути.

Денов трае 9 часа и 21 минута.

Месечината, која е во фаза на полна Месечина, ќе изгрее во 16 часот и 42 минути, а ќе зајде во 6 часот и 34 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ