• A-
  • A
  • A+
понеделник, 22 јануари 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 јануари 2017 (МИА) - Денеска е среда, 11 јануари 2017 година, 11-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 354 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 21 минута.

Денов трае 9 часа и 20 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 15 часот и 38 минути, а ќе зајде во 5 часот и 36 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Aмериканска компанија го „вкрсти“ „Калашников“ со пиштолот „Драко“

Американската компанија Сенчури Армс успеа да го п...

Ирски научници ќе садат краставици на Марс

Ирскиот Технолошки универзитет во Лимерик создаде ...

Фејсбук повикува на борба против лажните вести

Социјалната мрежа Фејсбук ги повика своите корисни...

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...