• A-
  • A
  • A+
сабота, 17 март 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 9 јануари 2017 (МИА) - Денеска е понеделник, 9 јануари 2017 година, 9-тиот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 356 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 1 минута,  а ќе зајде во 16 часот и 19 минути.

Денов трае 9 часа и 18 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 13 часот и 47 минути, а ќе зајде во 3 часот и 22 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Поради премногу смеење завршила в болница

Обожавателка на комичарот Мајкл Мекинтаер завршила...

Двојникот на Мистер Бин е во Бугарија

Најголемиот комичар на денешното време Ројан Аткин...

Како да се продолжи „рокот на траење“ на кожните чевли

Кожните чевли за да траат подолго треба соодветно ...

Роналдо ја претстави новата колекција на долна облека ЦР7

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо ...

Чудни правила за полагање возачки испити во светот

Во сите земји ширум светот не е иста пракса за пол...