• A-
  • A
  • A+

вторник, 23 мај 2017, 

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Реал против Атлетико, Монако со Јувентус во полуфиналето на ЛШ

Нион, 21 април 2017 (МИА) – Во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА) во Нион попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во Лигата на шампионите.

Првиот полуфинален пар го сочинуваат градските ривали Реал и Атлетико Мадрид. Овие две екипи минатата сезона играа во финалето кога Реал стана европски шампион.

Прв во двомечот домаќин ќе биде Реал, а реваншот ќе се игра на стадионот на Ателтико.

Во второто полуфинале Монако прво ќе го пречека Јувентус, а потоа ќе се игра реваншот во Тотино.

Првите мечеви ќе се играат на 2 и 3 мај, а реваншите се закажани за 9 и 10 мај. зс/12:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

За 10 фунти купила прстен со бријлијант од 26 карати

Една Англичанка во 80-те години од минатиот век ку...

Мјузиклот „Мама Миа“ следната година добива продолжение

Десет години по премиерата на филмската верзија на...

Како алкохолот ги брише спомените?

Научници од Медицинската школа при Универзитетот н...

Москва: На дно на река пронајден златник вреден 17.000 долари

Аматерски ловец на богатство пронајде на дното на ...

Џастин Трудо им „влезе во кадар“ на матуранти на заедничка фотографија

Премиерот на Канада Џастин Трудо непланирано „влез...