• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 февруари 2018, 

Дербито Работнички – МЗТ Скопје во сабота од 18 часот

Дербито Работнички – МЗТ Скопје во сабота од 18 часот

Скопје, 20 април 2017 (МИА) – Големото македонско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром ќе се игра во сабота 22 април со почеток од 18 часот.

Ова е дерби натпревар од 8. коло Супер лига, во кое и другите две средби ќе се играат во истиот термин (18 часот).

Покрај средбата во салата „Градски парк“, во Скопје ќе се игра и мечот меѓу Карпош Соколи и Куманово, додека во Кавадарци, екипата на Фени Индустри ќе биде домаќин на гевгелиски Кожув.

Во пресрет на последните три кола засега единствено сигурен учесник во полуфиналето е актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, додека на Карпош Соколи му е потребна само уште една победа.

Табела: МЗТ Скопје Аеродром 14 бода, Карпош Соколи 12, Работнички 11, Кожув 9, Куманово 9 и Фени Индустри 8. ит/сст/20:08

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ако сакаат „да го освојат светот“, француските ученици треба да учат англиски

Франција ќе преземе чекори за да се подобри знаење...

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...