• A-
  • A
  • A+
вторник, 23 јануари 2018, 

Меѓународен ИТФ турнир во „Теннис Парк“

Меѓународен ИТФ турнир во „Теннис Парк“

Скопје, 20 април 2017 (МИА) - ТК „Теннис Парк” ќе биде организатор на меѓународниот ИТФ турнир кој ќе се одржи од 25-30 април на терените при тенискиот клуб.

Квалификациите за турнирот започнуваат овој викенд, каде младите тенисери во машка и женска категорија ќе се борат за место во главниот дел од турнирот. Турнирот е за тенисери и тенисерки до 18 години. зс/10:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.