• A-
  • A
  • A+

петок, 28 април 2017, 

Талески избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д од Лигата на шампиони

Талески избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д од Лигата на шампиони

Скопје, 17 март 2017 (МИА) – Поранешниот ракометар на Металург, Филип Талески е избран за најдобар лев бек во рамки на групите Ц и Д во Лигата на шампиони.

На 9-те натпревари во Лигата на шампионите, Талески како член на Металург постигна 41 гол.

На два од деветте одиграни натпревари за Металург во ЛШ тој постигна двоцифрен број голови, против Елверум 13 и против Татран Прешов 10.

Најдобра „седморка“ на групи Ц и Д во ЛШ се:

голман: Сирил Думулин (Нант)
лево крило: Магнус Браминг (Холтесбро)
лев бек: Филип Талески (Металург)
среден бек: Николас Клер (Нант)
десен бек: Јуре Доленец (Монпеље)
десно крило: Давид Балагер (Нант)
пикер: Лудовик Фабрегас (Монпелје)

По Светското првенство во Франција, Талески сега е член на бундеслигашот Рајн Некар Левен. мн/18:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ирец шета по светот и заработува од тоа

Џони Вард (33) е Ирец кој го обиколува светот и за...

Го убил својот пријател оти ја платил сметката во ресторан

Идрис Алакуш од Истанбул го застрелал својот прија...

Сопружници починале на ист ден, по 77 години брак

Џојс и Френк Дод, кои биле во брак скоро осум десе...

Австралиски Нордстром продава валкани фармерки за 390 евра

Австралиската компанија Нордстром беше прозвана на...

Колекцијата на Иванка Трамп се продава под друго име и со попуст

Откако голем број трговски синџири одлучи да ја ис...