• A-
  • A
  • A+
среда, 24 јануари 2018, 

Можен прекин во водоснабдувањето утре во Драчево и Долно Лисиче

Можен прекин во водоснабдувањето утре во Драчево и Долно Лисиче

Скопје, 18 август 2017 (МИА) - Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот до завршување на работите, можно е да имаат корисниците во населбите Драчево и Долно Лисиче. 

РЦУК по известување од ЈП Водовод и канализација соопшти дека можниот прекин во водоснабдувањето е поради санација на електрична инсталација во пумпна станица Драчево. рп/дма/16:09

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ