• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 јануари 2017, 

Јавна седница на ДКСК

Јавна седница на ДКСК

Скопје, 4 јануари 2017 (МИА) - Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе одржи јавна седница.

Членовите на Комисијата ќе ги разгледаат поднесените приговори во врска со член 8-а од Изборниот законик од Коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија-Скопје, преку овластено лице Стевица Јосифовски против Министерството за правда, АД Македонска пошта, подружница ГЦПС Скопје 2, НУ „Театар за деца и младинци“ и политичката партија ВМРО-ДПМНЕ.

На седницата ќе бидат разгледани и приговорите во врска со член 8-а од Изборниот законик од Наталија Белчевска од Валандово против Агенција за вработување на Република Македонија. дма/са/07:48

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Бети Вајт 95, роденден го прослави на снимање

Актерката Бети Вајт својот 95. роденден го прослав...

Премиера на Враќањето на Ксандер Кејџ, ФХ3Х дел од ефектите

Македонската компанија за анимација и визуелни ефе...

Автомобил паркиран на тераса

На руските социјални мрежи се појави фотографија к...

Новак Ѓоковиќ купил два апартмана на Менхетн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој моментно се на...

Какво возило има Хомер Симпсон

Симпсонови се едно от најпознатите семејства во СА...