• A-
  • A
  • A+

петок, 22 септември 2017, 

Одбележана 17-годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак

Одбележана 17-годишнината од загинувањето на полицајците Кирил Петрушевски и Ерол Готак

Скопје, 11 јануари 2017 (МИА) - Претставници од општината Гази Баба, заедно со родителите на загинатите полицајци од 2000 година во Арачиново, Кирил Петрушевски и Ерол Готак, денеска одбележаа 17 години од нивното загинување.

Цвеќе пред споменикот на бранителите кој се наоѓа во кругот на полициска станица Гази Баба во Автокоманда положија и нивни роднини и пријатели, а почит оддадоа и претставници од 5-та полициска станица. бк/дма/16:15

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина Лилијан Бетанкур

Наследничката на француската козметичка групација ...

Јоко Оно бара отштета од производителот на пијалокот „Џон Лемон“

Вдовицата на легендарниот „Битлс“, Џон Ленон и се ...

Изложба по повод 100-годишнината од Октомвриската револуција

Во рускиот Државен ермитаж на 25 октомври повторно...

Германската сатирична Партија се попопуларна на социјалните мрежи

Германската политичка Партија која ветува дека ќе ...

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер има нова љубов

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер има ...