• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Авигдор Либерман избран за министер за одбрана на Израел

Авигдор Либерман избран за министер за одбрана на Израел

Тел Авив, 30 мај 2016 (МИА) - Израелскиот ултранационалист Авигдор Либерман денеска положи заклетва како нов министер за одбрана, откако Парламентот го одобри неговото именување.

„За“ Либерман гласаа 55 пратеници, 43 беа „против“, а еден беше „воздржан“, а другите беа отсутни. Во израелскиот Парламент има 120 пратеници.

Либерман вети дека ќе воведе поостри мерки против палестинските терористи. ми/21:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...