• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Реконструкција на детските реквизити во Градски парк

Реконструкција на  детските реквизити во Градски парк

Скопје, 26 декември 2017 (МИА) - Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ во договор со  Град Скопје започнаа со реконструкција на  детските реквизити поставени во Градскиот парк спроти оградата на Зоолошката градина.

Од ЈП „Паркови и зеленило“ соопштуваат дека дрвените реквизити, лизгалки и лулашки, кои беа оштетени и демолирани, ќе се поправаат со  замена на  искршените делови со нови, ќе се бојадисаат, и ќе се монтираат нови метални држачи. скс/дма/15:28

###

 

 

                              

  

 

           

                            

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Фејсбук повикува на борба против лажните вести

Социјалната мрежа Фејсбук ги повика своите корисни...

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...