• A-
  • A
  • A+
петок, 23 февруари 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 јануари 2017

Женева - Преговори, под покровителство на ОН, за обединување на Кипар.

Колмар - Францускиот Апелациски суд ќе донесе одлука дали да го ослободи поранешниот премиер на Косово Рамуш Харадинај, приведен во Франција под сомнение за воени злосторства.

Брисел - Германскиот канцелар Ангела Меркел во посета на Белгија.

Рим - Министерот за внатрешни работи на Италија Марко Минити ќе има средба со еврокомесарот за миграција Димитрис Аврамопулос.

Берлин - Шефот на германската дипломатија Франк-Валтер Штајнмаер ќе се сретне со египетскиот колега Самех Шукри.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ