• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 октомври 2017, 

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

11 јануари 2017 

Скопје - Македонскиот центар за европско образование (МЦЕО), НВО Инфоцентар (НИ), Транспарентност Македонија (ТМ) и Хелсиншкиот комитет за човекови права (МХЦ) организираат настан по повод почетокот на проектот „Мониторинг на ефикасноста, ефективноста, транспарентноста и одговорноста на регулаторните тела за медиумите – PROformance Watch“. (х. „Холидеј Ин“/сала Милениум 2, 11:00)

Скопје - Општина Илинден ќе ги презентира двете нови специјални комунални возила за собирање и транспорт на цврст комунален отпад. (пред Домот на култура „Илинден“/11:00)

Скопје - Илирика Фунд Менаџмент АД Скопје организира Годишна инвеститорска средба. (простории на Стопанска комора на Македонија,  Бизнис сала/15:00)

Скопје - Коалицијата сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници ќе го презентира истражувањето „Колку се еднакви и безбедни младите во Македонија во нивниот сексуален развој и сексуални искуства? - Податоци од HBSCM истражувањето со млади на 15 години“. (х. „Холидеј ин“/11:00)

Вевчани - Во рамки на карневалските свечености „Василичари 2017“ ќе биде промовиран романот „Пред шарени врати“ од Косте Шутиноски. (Клуб на пензионери/18:00)

------------------------------------------------------------------------------------------------
 
***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Плачев додека го читав сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Популарниот актер Кит Харингтон изјави дека заплак...

Писмо пронајдено на загинат патник од Титаник продадено за 140.000 евра

Писмо пронајдено кај еден од загинатите патници на...

Поранешни претседатели на САД собираа пари за жртвите на ураганите Харви и Ирма

Сите живи поранешни претседатели на САД Џими Карте...

Жителите на Карлсруе во потрага по „чудовиштето“ што им ги напаѓа лебедите

Локалните власти во германскиот град Карлсруе реши...

Трамп следната недела ќе ги објави документите за убиството на Кенеди

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нај...