• A-
  • A
  • A+

понеделник, 26 јуни 2017, 

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Елиминација на Мареј и Вавринка на Мастерсот во Монте Карло

Монте Карло, 20 април 2017 (МИА) - Светскиот рекет број, Енди Мареј е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло.

Британецот загуби речиси добиен меч во дуелот против Алберт Рамос-Винолас со 1-2 во сетови. Мареј одлично го доби првиот сет со 6-2, но во вториот во иста мера возврати Шпанецот, па го доби сетот со 6-2. Иако, првиот фаворит Мареј во решавачкиот трет сет водеше со 4-0 во гемови сепак Рамос-Винолас потполно се врати во игра и го доби сетот со 7-5.

Настапот во Монте Карло заврши и за третиот носител Стен Вавринка кој со 2-0 во сетови беше поразен од уругвајскиот тенисер Пабло Куевас со 6-4 и 6-4.

Од фаворитите натпревраите завршија и за шестиот Тим, како и деветиот носител Бердих, додека во следната рунда се пласита 4-носител Рафаел Надал. ит/сд/19:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Метеоролог „оддуван“ во живо (видео)

Во Ирска, презентерот на временската прогноза Дере...

Природна ванила се помалку, за еден килограм сладолед 500 евра

Цената на природниот сладолед од ванила во изминат...

НАСА ја демантира Гвинет Палтроу

Актерката Гвинет Палтроу е сопственичка на Интерне...

Сиена Милер бара актерките да бидат повеќе платени од нивните машки колеги

Холивудската актерка Сиена Милер се осврна на родо...

Принцот Хари сакал да се повлече од британското кралско семејство

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолон...