• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 февруари 2018, 

ФА го избра идеалниот тим на сезоната

ФА го избра идеалниот тим на сезоната

Лондон, 20 април 2017 (МИА) - По четири играчи на двете водечки екипи Челзи и Тотенхем се во идеалниот тим на сезоната во Премиер лигата во изборот на Англиската фудбалска федерација (ФА).

На голот е Давид Де Геа (Манчестер Јунајтед); одбраната ја сочинуваат бековите на Тотенхем Кајл Вокер и Дени Роуз и тандемот штопери на Челзи, Давид Луиз - Гери Кејхил; во редот за врска се најдоа Деле Али (Тотенхем), Еден Азар (Челзи), Нголо Канте (Челзи) и Садио Мане (Ливерпул); во нападот се Ромелу Лукаку (Евертон) и Хари Кејн (Тотенхем).

Место во првите 11 во изборот на ФА нема за Златан Ибрахимовиќ и Алексис Санчез, двајцата се претенденти за признанието најдобар играч во Премиер лигата. зс/14:02

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ако сакаат „да го освојат светот“, француските ученици треба да учат англиски

Франција ќе преземе чекори за да се подобри знаење...

Кинези завршија во затвор поради јапонски униформи

Кинеските власти казнија со затворска казна од 15 ...

Само еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на „Снепчет“

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за...

Стивен Фрај боледува од рак на простата

Познатиот британски актер Стивен Фрај објави дека ...

Во Британија продаден чајник за 650 илјади евра

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде...