• A-
  • A
  • A+

понеделник, 26 јуни 2017, 

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

Манчестер, 20 април 2017 (МИА) – Во рамките на Лига Европа вечерва се играат реванш четвртфиналните дуели. На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред седум дена заврши нерешено 1:1.

Втората белгиска екипа Генк во реваншот е домаќин на Селта, која оствари победа на првиот дуел со 3:2.

Минимална предност од 2:1 од првиот дуел на гостувањето во Истанбул ќе има и Олимпик Лион против Бешикташ. Негатива од два гола ќе треба да „брка“ Шалке против Ајакс откако холандската екипа победи со 2:0 на првиот натпревар.

Почетокот на сите натпревари е во 21:05 часот. мн/зс/13:18

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Метеоролог „оддуван“ во живо (видео)

Во Ирска, презентерот на временската прогноза Дере...

Природна ванила се помалку, за еден килограм сладолед 500 евра

Цената на природниот сладолед од ванила во изминат...

НАСА ја демантира Гвинет Палтроу

Актерката Гвинет Палтроу е сопственичка на Интерне...

Сиена Милер бара актерките да бидат повеќе платени од нивните машки колеги

Холивудската актерка Сиена Милер се осврна на родо...

Принцот Хари сакал да се повлече од британското кралско семејство

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолон...