• A-
  • A
  • A+

петок, 28 април 2017, 

Тесна победа на Наполи против Емполи

Тесна победа на Наполи против Емполи

Рим, 19 март 2017 (МИА) – Екипата на Наполи забележа тесна победа против Емполи во првиот натпревар од денешната програма на 28.коло во Серија А.

Наполи славеше победа на гостински терен со 3-2, со двата гола на Лоренцо Исиње и Дреис Мартинс. Пораз го ублажија Ел Кадури и Макароне од пенал.

Попладнево во терминот од 15 часот се играат средбите:
Сампдорија – Јувентус
Кротоне – Фиорентина
Каљари – Лацио
Болоња – Киево
Аталанта – Пескара.

Во последните два натпревари ќе играат, Удинезе – Палермо (18 часот) и Рома – Сасуоло (20:45 часот).

Табела: Јувентус 70 бода, Наполи 63, Рома 62, Лацио 56, Интер 55, Милан 53,... ит/15:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ирец шета по светот и заработува од тоа

Џони Вард (33) е Ирец кој го обиколува светот и за...

Го убил својот пријател оти ја платил сметката во ресторан

Идрис Алакуш од Истанбул го застрелал својот прија...

Сопружници починале на ист ден, по 77 години брак

Џојс и Френк Дод, кои биле во брак скоро осум десе...

Австралиски Нордстром продава валкани фармерки за 390 евра

Австралиската компанија Нордстром беше прозвана на...

Колекцијата на Иванка Трамп се продава под друго име и со попуст

Откако голем број трговски синџири одлучи да ја ис...