• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 март 2018, 

Најмалку четири лица убиени во напад со огнено оружје во Дагестан

Најмалку четири лица убиени во напад со огнено оружје во Дагестан

Махачкала, 18 февруари 2018 (МИА) - Четири лица се убиени, а петмина се повредени денеска во дагестанскиот град Кизпјар,откако 22-годишен жител отвори оган луѓе кои биле на служба во Црква, по што бил ликвидиран, јави ТАСС.

Според западни агенции, бројот на убиени е пет лица, за повредени се неколкумина.

Според дел од медиумите, напаѓачот почнал да пука внатре во црква, а според други - излегувајќи од храмот. Меѓу повредените се и полицајци и припадници на Национална гарда.

Кај напаѓачот, чиј идентитет е утврден, пронајдени се нож, патрони и ловечка пушка. ссм/18:03

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ