• A-
  • A
  • A+
сабота, 24 март 2018, 

Десет лица затрупани од лавина во Швајцарија

Десет лица затрупани од лавина во Швајцарија

Виена, 18 февруари 2018 (МИА) - Десет луѓе денеска се затрупани од лавина на 2500 метри надморска височина во швајцарскиот кантон Вале, соопшти локалната полиција.

Според портпаролот на полицијата, Стив Леже, инцидентот се случил во областа Фено, во близина на границата со Франција.

Во тек е потрега по затрупаните, но засега нема информации за нивната судбина. ссм/17:51

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ