• A-
  • A
  • A+
понеделник, 11 декември 2017, 

Пораст на невработеноста во Русија, околу 3,86 милиони невработени

Пораст на невработеноста во Русија, околу 3,86 милиони невработени

Москва, 20 ноември 2017 (МИА)  - Бројот на невработени лица во Русија, минатиот месец достигна 3,86 милиони или 5,1 отсто од вкупното работоактивно население, објави денеска руската статистичка служба Ростат.

Во септември 2017 година, бројот на невработени изнесувал 3,82 милиони или 5,0 отсто од работоспособното население, информираат руските медиуми. ир/гт/19:46

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Суданки казнети со 40 камшици оти носеле панталони

Дваесет и четири Суданки се соочуваат со казна од ...

Уругвај: Скара за во „Гинис“

Уругвај го собори Гинисовиот рекорд во печење скар...

Севернокорејскиот лидер го контролира и времето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се искачи на н...

Италијанец го премина Тибар одејќи по јаже

Италијанскиот еквилибрист Андреа Лорени, одејќи по...