• A-
  • A
  • A+
четврток, 19 октомври 2017, 

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Скопје, 21 април 2017 (МИА) - Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е локализиран и оти не постои опасност да се прошири. Интервенирано е со 30 пожарникари, а во гаснењето на пожарот помогнале и екипи на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

- Спречено е ширење на пожарот на останатите бараки. Нема повредени лица и пожарникари, истакна Томески. 

Со пожарот беа зафатени три бараки кои се наоѓаат во близина на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. бак/скс/13:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.