• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Багдад: При експлозија на автомобил-бомба загинаа 59 лица

Багдад: При експлозија на автомобил-бомба загинаа 59 лица

Багдад, 17 февруари 2017 (МИА) - При експлозија на автомобил-бомба во јужниот дел на Багдад загинаа 59 лица, додека 66 се повредени. 

Одговорноста за нападот го презеде Исламската држава, јави Танјуг. 

ИД утрово објави соопштение, наведувајќи дека нејзини  борци активирале автомобил-бомба што бил паркиран во близина на собир на шиити. см/ац/13:07

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...