• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Најмалку 15 загинати при експлозија во Багдад

Багдад, 15 февруари 2017 (МИА) - Најмалку 15 лица загинаа денеска при експлозија на автомбил-бомба во ирачкиот главен град Багдад.

Како што јави катарската телевизија Ал Џазира, при експлозијата се повредени околу 50 лица.

Нападот со автомобилот-бомба се случил во багдадската шиитска населба Садр.

Досега никој не презеде одговорност за нападот. сп/21:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...