• A-
  • A
  • A+
понеделник, 23 октомври 2017, 

Првото бебе во Албанија женско,во Косово машко

Првото бебе во Албанија женско,во Косово машко

Тирана/Приштина 1 јануари 2017 (МИА) – Првороденото бебе во Албанија во Новата 2017 година е женско.

Родено е во првите секунди од Новата година на Гинеколошката клиника „Кралицата Гералдина“ во Тирана, по нормален пат. И бебето и мајката се во добра здравствена состојба.

Бебето Деиса,тешко 3.700 грама е прва рожба на Ермира и Фиќири Доми.

Првороденото бебе во Косово е машко. Во Универзитетската клиника во Приштина, бебето тешко 3.650 грама на свет е донесено со царски рез. И бебето и мајката се во добра здравствена состојба.

Лани првородените бебиња во двете држави беа машки. вт/ац/14:07

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Плачев додека го читав сценариото за последната епизода од „Игра на престолите“

Популарниот актер Кит Харингтон изјави дека заплак...

Писмо пронајдено на загинат патник од Титаник продадено за 140.000 евра

Писмо пронајдено кај еден од загинатите патници на...

Поранешни претседатели на САД собираа пари за жртвите на ураганите Харви и Ирма

Сите живи поранешни претседатели на САД Џими Карте...

Жителите на Карлсруе во потрага по „чудовиштето“ што им ги напаѓа лебедите

Локалните власти во германскиот град Карлсруе реши...

Трамп следната недела ќе ги објави документите за убиството на Кенеди

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нај...