• A-
  • A
  • A+

недела, 25 јуни 2017, 

Најмалку четири лица загинаа при експлозија во Багдад

Најмалку четири лица загинаа при експлозија во Багдад

Багдад, 2 септември 2016 (МИА) - Четири лица загинаа, а 16 се повредени во денешната експлозија во североисточниот дел на Багдад.

Има различни верзии за причината за експлозијата што се случи во магацин за оружје на шиитската паравоена организација Хашд ал Шаби.

Неименуван претставник на ирачкото Министерство за внатрешни работи изјави дека се уште е непознато дали магацинот бил нападнат или пак случајно е предизвикано пожар во објектот. ми/14:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...

Две панди пристигнаа од Кина во берлинската зоолошката градина

Транспортен авион пристигна денеска од Кина за Гер...

Прегласниот говор на австрискиот канцелар им пречел на соседите

На една виенчанка и пречел гласниот говор на австр...