• A-
  • A
  • A+

понеделник, 26 јуни 2017, 

Девет деца повредени при сообраќајна несреќа во Романија

Девет деца повредени при сообраќајна несреќа во Романија

Букурешт, 20 март 2017 (МИА) - Најмалку девет деца се повредени денеска во југозападниот дел на Романија, кога минибус што превезувал ученици излетал од патот и се првертил во еден јаз, јави Аџерпрес.

Засега нема инфромации за здравствената состојба на повредените деца, кои се пренесени во болница.

Во моментот на несреќата во минибусот се наоѓале 18 деца и 61-годишен возач. 

Возачот на полицијата и изјавил дека „задремал поради премореност“, поради што возилото излетало од патот.

Нерсеќата се случула утрово на локален пат меѓу местата Дева и Хунедоара. сп/10:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Принцот Хари сакал да се повлече од британското кралско семејство

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолон...

Жена без заби, коса и пори хит во модната индустрија

Првите странци кои допатуваа во Франција, без виза...

Мараја Кери повторно се избламира

Позната по лежерното и провокативно облекување пеј...

Еден од најчудните рекорди

Џеф Рејц во четвртокот го посети Дизниленд Ризорт ...

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Ка...