• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Бугарка се удави при обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање

Бугарка се удави при обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање

Солун, 25 септември 2017 (МИА) - Теодора Балабанова од Бугарија го загуби животот на Халкидики, во својот обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање.

Како што пренесуваат бугарските медиуми, немилиот настан се случил близу Порто Карас. Средовечната се удавила додека нуркала заедно со нејзиниот 47-годишен сопруг, кој е префрлен со хеликоптер во болница во Солун.

По онесвестувањето, жртвата потонала на 60 метри длабочина.

Балабанова и нејзиниот сопруг имале пливачка школа. си/сп/09:35

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...

Објавени номинациите за Златен глобус

Во Лос Анџелес синоќа беа објавени номинациите за ...