• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Спорт

Војдан Стојановски: Ова е голема победа за нас

Војдан Стојановски: Ова е голема победа за нас

Попрад, 24 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација вчера со победа над Словачка... повеќе...

 
Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Л... повеќе...

Давитков: Имавме контрола над резултатот

Давитков: Имавме контрола над резултатот

Попрад, 23 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација со победа ги почна претквали... повеќе...

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на ... повеќе...

Македонија победи на гостувањето во Словачка

Македонија победи на гостувањето во Словачка

Попрад, 23 ноември 2017 (МИА) - Кошаркарската репрезентација на Македонија со победа ги почна преткв... повеќе...

 Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) - Младата фудбалска репрезентација на Македонија за играчи до 18 годин... повеќе...

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Санкт Петербург, 23 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот ме... повеќе...

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

Јотовски го заврши настапот на турнирот во Анталија

Анталија, 23 ноември 2017 (МИА) - Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски го заврши својот н... повеќе...

Македонските кошаркари против Словачка ги започнуваат квалификациите за ЕП 2021

Македонските кошаркари против Словачка ги започнуваат квалификациите за ЕП 2021

Попрат, 23 ноември 2017 (МИА) - Со дуелот против Словачка кошаркарската репрезентација на Македонија... повеќе...

Училишен кошаркарски турнир во Крива Паланка

Училишен кошаркарски турнир во Крива Паланка

Крива Паланка, 23 ноември 2017 (МИА) - Четириесетина ученици од основните училишта од Крива Паланка,... повеќе...

Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор

Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) – Тренерот на Металург Александар Јовиќ најави атак на бодовите на дуе... повеќе...

ПК Бета освои медали на меѓународни натпревари

ПК Бета освои медали на меѓународни натпревари

Скопје, 23 ноември 2017 (МИА) – Пливачите од клубот Бета освоија медали на меѓународни натпревари во... повеќе...

Младеновски: И да загубиме сега важно е да ги минеме предквалификациите

Младеновски: И да загубиме сега важно е да ги минеме предквалификациите

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска репрезентација попладнево отпатува за Слова... повеќе...

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Јаневски: Дојдовме да постигнеме гол против една од најдобрите екипи во Лига Европа

Санкт Петербург, 22 ноември 2017 (МИА) - Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, за очек... повеќе...

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа

Новак: Зенит е силна екипа и често игра во Лига Европа

Санкт Петербург, 22 ноември 2017 (МИА) - Фудбалерите на македонскиот првак Вардар попладнево тренира... повеќе...

 Дургути поразен од Каледан, победникот утре на мегдан со Јотовски

Дургути поразен од Каледан, победникот утре на мегдан со Јотовски

Анталија, 22 ноември 2017 (МИА) - Шахин Каледан од Иран во денешниот меч од 1.коло на фјучрсот во Ан... повеќе...

Скопје и Шкупи одиграа без победник и без голови

Скопје и Шкупи одиграа без победник и без голови

Скопје, 22 ноември 2017 (МИА) - Екипите на Скопје и на Шкупи попладнево одгиграа без голови 0:0 во о... повеќе...

Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...