• A-
  • A
  • A+

вторник, 23 мај 2017, 

Спорт

Една победа ги дели одбојкарите на Струмица од шампионскиот трофеј

Една победа ги дели одбојкарите на Струмица од шампионскиот трофеј

Пробиштип, 6 мај 2017 (МИА) – Екипата на Струмица се наоѓа на чекор до шампионска титула во Македонс... повеќе...

 
МЗТ Скопје го победи Куманово, прекин во „Градски парк“

МЗТ Скопје го победи Куманово, прекин во „Градски парк“

Скопје, 6 мај 2017 (МИА) – Бранителот на шампионската титула во домашното кошаркарско првенство МЗТ ... повеќе...

Втор финален меч во одбојкарскиот шампионат на Македонија

Втор финален меч во одбојкарскиот шампионат на Македонија

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) – Во одбојкарското првенство на Македонија вечер ќе се одигра вториот натпр... повеќе...

Стартува полуфиналето во кошаркарскиот шампионат на Македонија

Стартува полуфиналето во кошаркарскиот шампионат на Македонија

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) – Во кошаркарскиот шампионат на Македонија денеска со двата полуфинални нат... повеќе...

Георгиева и Радичевска ќе се борат за бронза на Европското карате првенство

Георгиева и Радичевска ќе се борат за бронза на Европското карате првенство

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) – Македонските каратисти веќе осигураа еден медал на Европското првенство ш... повеќе...

Над 8.500 учесници ќе бидат дел од Виз Ер Скопскиот маратон

Над 8.500 учесници ќе бидат дел од Виз Ер Скопскиот маратон

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) - Над 8.500 учесници од 51 држава во недела ќе учествуваат на 13-то издание... повеќе...

Деца од 10 земји ќе учествуваат на годинашниот камп „Кирил Лазаров 7“

Деца од 10 земји ќе учествуваат на годинашниот камп „Кирил Лазаров 7“

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) - Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров трета година во низа ќе раб... повеќе...

Вардарки отпатуваа во Будимпешта на завршниот турнир во Лигата на шампионките

Вардарки отпатуваа во Будимпешта на завршниот турнир во Лигата на шампионките

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) - Ракометарките на македонскиот првак ЖРК Вардар од денеска се во Будимпешт... повеќе...

Раул Гонзалез: Со добра мотивација може да победиме и во Рејкјавик

Раул Гонзалез: Со добра мотивација може да победиме и во Рејкјавик

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) - Шпанскиот стратег Раул Гонзалез имаше успешно деби на кормилото на македо... повеќе...

Лазаров: Ја посветувам оваа победа на цела Македонија

Лазаров: Ја посветувам оваа победа на цела Македонија

Скопје, 5 мај 2017 (МИА) - Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не го кр... повеќе...

Македонските ракометари подобри од Исланд

Македонските ракометари подобри од Исланд

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација забележа победа над Исланд во првио... повеќе...

Македонија кандидат за домаќин на европските ракометни шампионати

Македонија кандидат за домаќин на европските ракометни шампионати

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) – Македонија е еден од најсериозните кандидати за организација на голем рак... повеќе...

Јакупи го обезбеди првиот медал за Македонија на ЕП во карате

Јакупи го обезбеди првиот медал за Македонија на ЕП во карате

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) - Македонскиот каратист Берат Јакупи го обезбеди првиот медал на Европското... повеќе...

Македонија пред полни трибини ќе брка победа против Исланд

Македонија пред полни трибини ќе брка победа против Исланд

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) – Ракометната репрезентација на Македонија по настапот на Светското првенст... повеќе...

Струмица домаќин на финалето на Купот на Македонија

Струмица домаќин на финалето на Купот на Македонија

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) - Финалето на фудбалскиот Куп на Македонија меѓу Шкендија и Пелистер ќе се ... повеќе...

Македонија остана на 133.место на ФИФА ранг листата

Македонија остана на 133.место на ФИФА ранг листата

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Македонија остана на 133.место на најновото... повеќе...

Бадел поведе во финалето од плеј офот против Вардар

Бадел поведе во финалето од плеј офот против Вардар

Скопје, 4 мај 2017 (МИА) - Актуелниот шампион на Македонија во женска кошарка екипата на Бадел повед... повеќе...

Мозаик

Чантата, во којашто Армстронг донесе месечеви камења, оди на аукција

Чантата во којашто американскиот астронаут Нил Арм...

Аријана Гранде ја прекинува својата турнеја

Американската пејачка Аријана Гранде најави прекин...

Рамазан: Оваа година најкратко ќе се пости во Јужна Америка

Месецот Рамазан, во кој муслиманите во светот пост...

Конте си доби свој емотикон на Твитер

Менаџерот на Челси, Антонио Конте доби свој, шампи...