• A-
  • A
  • A+

сабота, 19 август 2017, 

Спорт

Македонските јуниори поразени од домаќинот на Европското првенство Естонија

Македонските јуниори поразени од домаќинот на Европското првенство Естонија

Талин, 2 август 2017 (МИА) – Младата јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија го претрпе т... повеќе...

 
Македонските кадетки ја совладаа Швајцарија на европското во Скопје

Македонските кадетки ја совладаа Швајцарија на европското во Скопје

Скопје, 2 август 2017 (МИА) – Женска кадетската репрезентација на Македонија забележа победа над соо... повеќе...

Нов пораз на македонските јуниорки на ЕП во Словенија

Нов пораз на македонските јуниорки на ЕП во Словенија

Златорог, 2 август 2017 (МИА) – Јуниорската репрезентација на Македонија го претрпе четвртиот пораз ... повеќе...

Македонските млади веслачи со помош на МОК ќе настапат на Светското првенство во Тракаи

Македонските млади веслачи со помош на МОК ќе настапат на Светското првенство во Тракаи

Скопје, 2 август 2017 (МИА) - Македонскиот олимписки комитет во соработка со Веслачката федерација н... повеќе...

Македонските јуниори против домаќинот Естонија за четвртфинале на ЕП

Македонските јуниори против домаќинот Естонија за четвртфинале на ЕП

Талин, 2 август 2017 (МИА) – Младата јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија попладнево ќ... повеќе...

Македонските јуниорки отпатуваа за Даблин на Европското првенство

Македонските јуниорки отпатуваа за Даблин на Европското првенство

Скопје, 2 август 2017 (МИА) – По едномесечни интензивни подготовки во Скопје и неколку одиграни приј... повеќе...

Македонските кадетки во меч против Швајцарија на ЕП во Скопје

Македонските кадетки во меч против Швајцарија на ЕП во Скопје

Скопје, 2 август 2017 (МИА) – На Европскиот шампионат за ракометарки до 17 години што се одржува во ... повеќе...

Грција суспендирана од Европското певенство кое се одржува во Скопје

Грција суспендирана од Европското певенство кое се одржува во Скопје

Скопје, 2 август 2017 (МИА) – Кадетската репрезентација на Грција е исфрлена од Европското првенство... повеќе...

Вардарки ги започнаа подготовките за новата сезона

Вардарки ги започнаа подготовките за новата сезона

Скопје, 2 август 2017 (МИА) - Летниот одмор за женскиот европски вице-првак Вардар заврши, па ракоме... повеќе...

Вардар против Копенхаген за историски пласман во Лигата на шампионите

Вардар против Копенхаген за историски пласман во Лигата на шампионите

Скопје, 2 август 2017 (МИА) – Македонскиот првак Вардар вечерва во данска против Копенхаген го игра ... повеќе...

Македонските кошаркари против Косово ги започнуваат квалификациите за СП

Македонските кошаркари против Косово ги започнуваат квалификациите за СП

Скопје, 2 август 2017 (МИА) –  Најдобрата кошаркарска репрезентација на Македонија вечерва го започн... повеќе...

По 38-ми пат Илинденски пливачки маратон на Охридското Езеро

По 38-ми пат Илинденски пливачки маратон на Охридското Езеро

Охрид, 2 август 2017 (МИА) – Шеесеттина пливачи од неколку домашни и странски клубови ќе бидат дел о... повеќе...

Обезбеден ТВ-пренос од сите натпревари на македонските кошаркари

Обезбеден ТВ-пренос од сите натпревари на македонските кошаркари

Скопје, 1 август 2017 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација (МКФ) заедно со спортската редакци... повеќе...

Гркинките се повлекоа од дуелот мечот против Македонија

Гркинките се повлекоа од дуелот мечот против Македонија

Скопје, 1 август 2017 (МИА) – Грчката ракометна експедиција која е дел од Европскиот шампионат за ра... повеќе...

Јуниорките повторно убедливо поразени на ЕП во Словенија

Јуниорките повторно убедливо поразени на ЕП во Словенија

Златорог, 1 август 2017 (МИА) – Јуниорската репрезентација на Македонија за ракометарки до 19 години... повеќе...

Македонските јуниори убедливо ја совладаа Швајцарија

Македонските јуниори убедливо ја совладаа Швајцарија

Талин, 1 август 2017 (МИА) – Младата јуниорска кошаркарска репрезентација на Македонија ја забележа ... повеќе...

Илчо Ѓорѓиоски: Очекувам фудбалски спектакл кој долго ќе се прераскажува

Илчо Ѓорѓиоски: Очекувам фудбалски спектакл кој долго ќе се прераскажува

Скопје, 1 август 2017 (МИА) - Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски ... повеќе...