• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Спорт

Академија Пандев, Пелистер и Ренова полуфиналисти во националниот куп

Академија Пандев, Пелистер и Ренова полуфиналисти во националниот куп

Скопје, 29 ноември 2017 (МИА) - Екипите на Академија Пандев, Пелистер и на Ренова се пласираа во пол... повеќе...

 
Куманово се откажа од БИБЛ

Куманово се откажа од БИБЛ

Куманово, 29 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарскиот клуб Куманово поради финансиски проблеми ги прекинув... повеќе...

Работнички ќе го пречека Скопје на комплексот на ФФМ

Работнички ќе го пречека Скопје на комплексот на ФФМ

Скопје, 29 ноември 2017 (МИА) - Натпреварот од 18.коло во Првата македонска фудбалска лига меѓу Рабо... повеќе...

Вардар прв до стотка во СЕХА

Вардар прв до стотка во СЕХА

Скопје, 29 ноември 2017 (МИА) – Екипата на Вардар е првата која стигна до 100 победи во регионалната... повеќе...

Нова победа за ракометарите на Вардар во СЕХА лигата

Нова победа за ракометарите на Вардар во СЕХА лигата

Нашице, 28.ноември 2017 (МИА) - Шампионот на СЕХА лигата Вардар ја постигна и осмата победа во СЕХА ... повеќе...

Дургути остана без пласман на главниот турнир на фјучрсот во Анталија

Дургути остана без пласман на главниот турнир на фјучрсот во Анталија

Анталија, 28 ноември 2017 (МИА) - Македонскиот тенисер Бесир Дургути не успеа да избори пласман на ф... повеќе...

Договор за соработка меѓу МОК и Неуромедика

Договор за соработка меѓу МОК и Неуромедика

Скопје, 28 ноември 2017 (МИА) - Претседателот на Македонскиот Олимписки Комитет (МОК) Васил Тупурков... повеќе...

Еурофарм работник против норвешкиот Филинген Берген во осминафиналето на Челинџ Купот

Еурофарм работник против норвешкиот Филинген Берген во осминафиналето на Челинџ Купот

Виена, 28 ноември 2017 (МИА) – Ракометарите на Еурофарм работник го добија противникот за осминафина... повеќе...

Маленко го претстави планот за развој на пливањето во Македонија

Маленко го претстави планот за развој на пливањето во Македонија

Скопје, 28 ноември 2017 (МИА) – Претседателот на Пливачката федерација на Македонија на денешната ср... повеќе...

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ освои 30 медали во Солун

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ освои 30 медали во Солун

Скопје, 28 ноември 2017 (МИА) - Со освоени 30 медали, од кои 27 златни и три сребрени, младите спорт... повеќе...

Вардар гостува кај Нексе во дуел од СЕХА лигата

Вардар гостува кај Нексе во дуел од СЕХА лигата

Нашице, 27 ноември 2017 (МИА) - Шампионот на СЕХА лигата Вардар по дуелот со германскиот шампион Рај... повеќе...

Стоилковска против првата носителка, Дургути се бори за влез на главниот турнир на фјучрсот во Анталија

Стоилковска против првата носителка, Дургути се бори за влез на главниот турнир на фјучрсот во Анталија

Анталија, 27 ноември 2017 (МИА) - Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска оваа недела ја очекув... повеќе...

Јовиќ: Мораме да излеземе од резултатската и играчка криза

Јовиќ: Мораме да излеземе од резултатската и играчка криза

Скопје, 27 ноември 2017 (МИА) – Ракометарите на Металург утре ги очекува нов меч, овојпат во СЕХА ли... повеќе...

Познати можните противници на Еурофарм во осминафиналето на Челинџ Купот

Познати можните противници на Еурофарм во осминафиналето на Челинџ Купот

Виена, 27 ноември 2017 (МИА) – Познати се можните противници на ракометарите на Еурофарм Работник во... повеќе...

Триесет медали на „ЗА НЕД ДО“ на натпревар во Грција

Триесет медали на „ЗА НЕД ДО“ на натпревар во Грција

Скопје, 27 ноември 2017 (МИА) - Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ освои 30 медали (27 златн... повеќе...

Македонија со десет каратисти на Светскиот шампионат во Италија

Македонија со десет каратисти на Светскиот шампионат во Италија

Скопје, 27 ноември 2017 (МИА) – На Обединетиот светски карате шампионат за сениори, младинци, јуниор... повеќе...

Стајиќ: Благодарност до сите што дојдоа да ни дадат поддршка

Стајиќ: Благодарност до сите што дојдоа да ни дадат поддршка

Скопје, 27 ноември 2017 (МИА) – Кошаркарскиот репрезентативец Бобан Стајиќ беше импресиониран од под... повеќе...

Мозаик

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...

Егзибиционист од Кина ја сними својата смрт

Кинезот Ву Јонгнинг (26), кој важеше за Јутуб ѕвез...